Пн. Лип 22nd, 2024

Закликаємо костопільчан долучитися до перейменування вулиці 1 Травня, назва якої пов’язана з історичними та культурними подіями країни-агресора. Для цього потрібно у затвердженому переліку обрати варіант, який сподобався вам найбільше. Громадське голосування триватиме до 30 червня 2024 року, тому пропонуємо ознайомитися із запропонованими назвами. Одна з них – вулиця Лигора Юрченка.

Вулиця Лигора Юрченка – сотенний УПА, який взяв собі псевдо «Лис». Григорій Юрченко народився у с. Головин на Рівненщині. Успішно командував чи не єдиною в усій УПА кінною Сотнею Особливого призначення з 1942-43-го. У лютому 1943 року його сотня в купі з сотнею «Вихора» поблизу села Каменуха підірвали німецький потяг, що саме перевозив зброю. «Лис» зі своєю Сотнею Особливого призначення творив неймовірні військові дива, наганяючи страх на нацистських, польсько-осадницьких та більшовицько-чекістських московських зайд.

Голосування триває за посиланням, також звернутись можна особисто за адресами: вул. Незалежності, 7, вул. 1 Травня, 3, КЗ «Костопільська дитяча школа мистецтв» КМР, КЗ позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» КМР, КЗ «Центр культурних послуг» КМР, КУ «Центр надання соціальних послуг» КМР.


Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.