Особливості монтажу теплої підлоги під плитку
Покриття для підлоги у вигляді плитки є дуже популярним варіантом для житлових і нежитлових приміщень. Плитка відмінно справляється з вологістю, здатна витримувати великі навантаження, має стійкість до хімічних речовин, агресивних середовищ. Щоб зробити підлогу комфортнішою для проживання, виробники рекомендують встановити підлогову систему обігріву.
Раніше електрична тепла підлога під плитку була розкішшю, але зараз її можна встановити без особливих труднощів. Завдяки простій конструкції система опалення дозволяє рівномірно розподіляти тепло по всій площі кімнати, забезпечивши ідеальний мікроклімат. На відміну від водяного опалення електричну систему можна встановлювати у вигляді основного або допоміжного обігріву.
Види теплої підлоги під плитку
Перш ніж вирушити в магазин теплої підлоги слід уважно вивчити різновиди продукції та її технічні характеристики. У продажу можна побачити:
- електричні кабелі для укладання теплої підлоги. Провіди можуть бути резистивними та саморегулюючими. Резистивні діляться на два типи: одножильні та двожильні. Одножильні варіанти використовують для укладання теплої підлоги у ванній кімнаті, на балконах, лоджиях. Такий тип обігріву вимагає двостороннього підключення до електрики, що завжди зручно. Двожильні кабелі вважаються найпопулярнішими, вони наділені двома гріючими сердечниками, які мають подвійний шар термоізоляції, для монтажу знадобиться один трижильний провід. Його використовують для укладання в житлових кімнатах, оскільки двожильні дроти виділяють мінімальну кількість ЕМ-випромінювання. Саморегулюючі кабелі вважаються більш надійним типом продукції, конструкція дроту складається з двох двожильних сердечників і полімерної матриці, яка здатна реагувати на температуру навколишнього середовища та автоматично підлаштовувати мікроклімат у приміщенні;
- нагрівальні мати. Це готові термомати, що укладаються на певній відстані один від одного і закріплюються на спеціальній полімерній сітці. Такий вид обігріву відрізняється міцністю, стійкою ізоляцією та простотою монтажу, він не вимагає заливання цементної стяжки.
Плюсами механізму укладання є відсутність об’ємних радіаторів; надійність, оскільки немає ризику протікання; наявність прихованого монтажу; відсутність витрат обслуговування; безпека; довговічність; можливість регулювання температурного режиму за допомогою термостату
Монтаж теплої підлоги під плитку
Перед початком ремонту кожен власник нерухомості повинен вирішити, який тип елементів, що гріють, вибрати для укладання теплої підлоги, оскільки від цього залежить спосіб монтажу. Існує два варіанти встановлення:
- у стяжку. Такий вид монтажу підходить для резистивних або саморегулівних кабелів. Перед установкою необхідно підготувати поверхню, очистити її від пилу та бруду, потім слід укласти утеплювач і укладання проводів. Після цього здійснюється заливка цементної стяжки та після повного висихання проводиться укладання плитки;
- у плитковий клей. У цьому випадку після монтажу шару утеплювача і системи опалення підлоги, плитка легко клеїться до поверхні без заливки стяжки. Важливо вибирати якісний плитковий клей, який забезпечить надійне зчеплення плитки з основою.
В обох випадках потрібно дотримуватися рекомендацій виробника системи теплої підлоги та плитки, щоб забезпечити правильне укладання та довговічність конструкції.