Вт. Вер 10th, 2024

Кожна людина повинна мати право на гідне безумовне поховання (с)

Фото з відкритих джерел

Президентка Товариства польсько-українського примирення Кароліна Романовська звернулася до президента України з проханням ексгумувати людей, які загинули під час Волинської трагедії.

18 людей, серед яких є і родичі президентки, поховані у селі Угли, що на Рівненщині. Відомо, що інститут національної пам’яті Польщі вже дев’ять разів звертався з проханням про ексгумацію жертв Волинської трагедії, проте Україна відмовляла. Як буде цього разу – невідомо.

Розв’язання волинського питання — це єдиний спосіб забрати пропагандистське паливо Росії. Звичайно, Росія використовує тему Волині, але водночас ми вважаємо, що блокувати ексгумації скрізь просто недоцільно.

 

Кожна людина повинна мати право на гідне безумовне поховання. Цього разу ми отримаємо згоду президента Зеленського чи Андрія Єрмака? Побачимо, — розповіла Кароліна Романовська.

До слова, 1943 року на землях довоєнного Волинського воєводства Польщі розгорілася кривава міжетнічна драма, названа згодом Волинською трагедією в Україні, натомість у Польщі – Волинською різнею. Тепер це території Рівненської, Волинської та півночі Тернопільської областей.  

За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 36 543 — 36 750 осіб, з яких понад 19 000 — зі встановленими прізвищами.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.