Вт. Лип 16th, 2024

Пояснення юриста

Нещодавно в Україні запустили додаток «Резерв+», в якому військовозобов’язані українці можуть оновити свої військово-облікові дані. У Міністерстві оборони зазначили, що вже понад мільйон громадян пройшли процедуру, використовуючи додаток.

Втім юрист Ростислав Кравець вважає, що є певні сумніви щодо його безпеки. Про це він розповів в інтерв’ю блогеру Андрію Луганському.

За словами юриста, у «Резерв+» все ще немає офіційного статусу, тому виникають сумніви щодо його безпеки та законності. Разом з тим правознавця турбує відсутність сертифікатів чи офіційних документів, які могли б підтвердити надійність захисту даних у додатку.

– Що стосується захисту персональних даних – у мене особисто є сумніви. Щодо наявності сертифікатів безпеки – у мене також є сумніви.

 

Тому що крім заяв, що додаток захищений, більше нічого немає. Жодних документів, сертифікатів сьогодні не оприлюднювали, – каже експерт.

Тому Кравець радить усім українцям оновити дані надійнішим способом. Для цього їм необхідно відвідати ЦНАП чи ТЦК. Він зазначив, що тільки коли у додатку «Резерв+» з’явиться QR-код, який анонсувало Міноборони, можна буде ним користуватися.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.