Вт. Лип 16th, 2024

Як правильно заряджати телефон, щоб акумулятор служив більше, ніж зазвичай

Багато людей звикли заряджати смартфон до 100%, а також ставити гаджет на зарядку, навіть якщо він не розряджений повністю. Ще більш поширена звичка –  «годувати» енергією пристрій вночі, поки господар спить. Втім, це все лише «вб’є» ваш акумулятор.

  • У сучасних телефонах стоять літієві батареї, які не потребують такого підходу. Їх потрібно тримати зарядженими в межах 50-80%, щоб продовжити пам’ять батареї і збільшити її термін служби.
  • Якщо ви постійно будете заряджати телефон до 100%, а потім розряджати до нуля, то вичерпаєте ліміт. Результат – смартфон почне активніше розряджатися, а також споживати більше енергії, ніж на початку, через це продуктивність акумулятора теж знизиться.
  • Експерти рекомендують тримати телефон зарядженим завжди в межах 50% і вимикати його, якщо не користуєтеся. Також можна вручну знизити енергоспоживання – налаштувати автоматичний режим яскравості, фоновий режим і включити функцію низького енергоспоживання.
  • Думка про те, що смартфон не рекомендується залишати на зарядці вночі, має на увазі поломку батареї через надмірний потік електрики. Це не зовсім так – зараз телефони досить «розумні», щоб перестати споживати енергію після досягнення потрібної межі. Проблема в іншому – смартфон перегрівається, якщо залишається на зарядці занадто довго.

Вирішити її неважко – перед тим як заряджати смартфон, зніміть з нього чохол. Так пристрій виявиться на рівній поверхні, і тепло від акумулятора буде розсіюватися рівномірно.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.