Приїхав до коханої і вирішив захищати її у лавах збройних сил України. На Рівненщині проходить реабілітацію доброволець з Грузії. Іноземець отримав важкі поранення на війні. Втратив зір та не може ходити. Поруч з ним наречена, яка допомагає у всьому. Але без громадянства Спартаку важко проходити лікування у медзакладах. Чи має право легіонер на реабілітацію в Україні, дивіться далі у сюжеті.
У госпіталі неподалік Рівного проходить реабілітацію поранений доброволець з Грузії. Спартак Лекіашвілі майже нерухомий і втратив зір. Його випадок називають надзвичайно складним.
Спартаку 24 роки. Приїхав в Україну заради коханої. Пара познайомилась майже два роки тому у Польщі. Туди дівчина виїхала з початком великої війни. Згодом вона повернулась додому. За нею в Україну приїхав і Спартак. Вирішив захищати кохану у лавах збройних сил України.
Він вірив у те, що він зможе і коли настав той день, що він домовлявся з командиром частини, він дав свої дані, готувався підписувати контракт, я зрозуміла, що це серйозно, що він дійсно піде, – розказує наречена Вікторія Славенко.
У складі інтернаціонального легіону Спартак Лекіашвілі три місяці воював на Луганщині. У травні відеозв’язком зробив коханій пропозицію. Дівчина погодилась. А вже за лічені години отримав важке поранення у голову і впав у кому на місяць. Вікторія знайшла Спартака у лікарні.
Вікторія з нареченим побувала у семи лікарнях України. Чоловік вийшов з коми, але втратив зір, рухомість і майже не говорить. Потребував реабілітації. Втім через відсутність посвідки на проживання в Україні, легіонера відмовлялись повноцінно лікувати. Скасували реабілітацію і в Норвегії.
Доброволець з Грузії приїхав на реабілітацію на Рівненщину. В обласному госпіталі спершу його лікувати власним коштом. Незабаром спільно з міграційною службою, видали йому довідку про те що він має право на тимчасове проживання в Україні.
Сьогодні він завдяки цій довідці зареєстрований в єдиній державній системі, що дало змогу заключити договір з сімейним лікарем. І тепер він має право на лікування та реабілітацію. Нам все оплачує національна служба здоров’я України, – зазначає начальник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик.
У госпіталі Спартак постійно займається з реабілітологами, терапевтами та психологами. Лікарі вже помітили прогрес. Впав мовний бар’єр.
Він почав нас краще розуміти, а ми його. Він почав нас чути, він з важкого стану перейшов до середнього ступеня важкості, – каже лікарка Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Павлина Косар.
Родина Спартакау у Грузії. Приїхати в Україну – не мають можливості. Вагомою для чоловіка є допомога нареченої. Вікторія постійно поруч. Підтримує і заспокоює.
Спартака чекає тривала реабілітація. Пара збирається їхати до Львова де іноземцю перевірять зір. Вікторія вірить, незабаром наречений поведе її під вінець і побачить у білій сукні.