Пт. Гру 8th, 2023

Проект бюджету-2024

Нагадаємо, Кабінет міністрів 15 вересня затвердив проект держбюджету на 2024 рік та подав його до Ради. Проект №10000 передбачає доходи загального фонду в 1 трлн. 560 млрд. гривень і витрати в 3 трлн. 108 млрд. гривень.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль , ключовий акцент проекту – оборона та безпека, на які буде спрямовано більше половини всіх ресурсів бюджету – 1 трлн 685 млрд гривень, що на 113 млрд гривень більше, ніж цього року.

Рада прийняла проект до відома 20 вересня.

Бюджетний процес

Кабмін має надати проект держбюджету наступного року до 15 вересня. Відповідно до процедури, після реєстрації його мають подати на засіданні Ради. Якщо документ прийнято до розгляду, розпочинається підготовка до першого читання.

Після цього профільний бюджетний комітет Ради ухвалює пропозиції від депутатів. Після висновків профільного комітету до 20 жовтня має відбутися перше читання.

Схвалені бюджетні висновки мають враховуватись Кабміном під час підготовки до другого читання.

При другому читанні затверджуються загальний обсяг дефіциту, максимальний держборг, загальні суми доходів та витрат, розмір мінімальної зарплати, прожитковий мінімум та низка інших показників. Інші статті проекту, не прийняті у другому читанні, переносяться на третє.

Загалом закон про державний бюджет наступного має бути прийнятий до 1 грудня.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *