Нд. Кві 21st, 2024

Фото ілюстративне

Рівень готовності громад Рівненщини до повернення ветеранів визначатимуть через спеціальну анкету-паспорт та методологію.

Про це йшлося під час засідання робочої групи з вивчення питання щодо впровадження «Паспорта готовності громади до подолання наслідків війни».

Напрацьовували алгоритм за участю радника уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка.

Серед присутніх – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступника голови облради Віталій Ундір.

«Маємо розробити механізм таким чином, аби ветерани та члени їх сімей відчули підтримку. Рівненщина роками працювала у цьому напрямку на випередження, але нині маємо вже нові виклики, які теж необхідно враховувати. Програма соціального менеджменту, яка впроваджувалася в області від початку АТО показала реальні результати. Саме на цьому досвіді будуть ґрунтуватися нові алгоритми допомоги», – сказав Вадим Свириденко.

Зауважимо, що у паспорті вже виокремлено 16 основних позицій, які визначатимуть у громадах логістичну доступність, надання медичних, освітніх, соціальних, психологічних послуг, враховуючи кількість вакансій та навіть кількість маршрутного транспорту, який там курсує.

«Рівненщина має певний досвіт у роботі з цією категорією людей. Соціальні менеджери вже працюють не лише з ветеранами, а й сім’ями, де є загиблі воїни та зниклі безвісти, а також ВПО. Хочемо консолідувати зусилля усіх, хто працює з ветеранською політикою. Окрім того, маємо підготувати і населення громад до повернення захисників додому», – розповів Сергій Подолін.

Також на засіданні обговорили створення ветеранської сторінки в інтерактивному дашборді «Геопортал», який вже розміщений на сайті Рівненської ОДА.

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: 21 родина військових із Рівненщини та переселенців отримають власне житло

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.