Набере чинності нова система фінансової підтримки

З 1 січня 2026 року в Україні набере чинності нова система фінансової підтримки для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це пише Вчасно.

Виплати будуть змінені й розраховуватимуться за новою формулою, яка враховує не лише кількість дітей у сім’ї, а і їхні особливі потреби.

За першу дитину у прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу держава виплачуватиме 2,5 прожиткових мінімумів.

За кожну наступну дитину передбачено виплату у розмірі 1,5 прожиткових мінімуми. Для дітей з інвалідністю сума виплати буде вищою — 2 прожиткових мінімуми, а для дітей з інвалідністю підгрупи А — 3,5 прожиткових мінімуми.

У Міністерстві соціальної політики зазначають, що зміни покликані зменшити кількість дітей в інтернатах і забезпечити право кожної дитини на виховання в сімейному середовищі.

Згідно з урядовою стратегією, до 2028 року більшість дітей-сиріт повинні бути виховані в родинах, а кількість дітей в інтернатах має скоротитися щонайменше на третину.

– Принцип «гроші йдуть за дитиною» має стати на користь самих дітей, а підвищення виплат стимулюватиме створення нових прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, — підкреслив Міністр соціальної політики Денис Улютін.

Це дозволить забезпечити дітям більше уваги, турботи та кращу соціальну інтеграцію.

Міністр соціальної політики Денис Улютін



Джерело