Розповідь координатора з центру працевлаштування у Гамбурзі
Блогер з Німеччини, українець, що задовго до повномасштабного вторгнення переїхав до цієї країни, поділився розмовою з координатором джоб-центру (центр зайнятості) у Гамбурзі, який постійно має справу з нашими біженцями.
Німець по-секрету висловив свою думку про українців:
- Швидко втягуються, відвідують курси, вивчають мову, самі вирішують бюрократичні питання.
Українці намагаються швидше адаптуватися, бо стараються.
- Не ниють і не скаржаться. Роблять, навіть коли важко. Мовчки витягують.
Німці це поважають, навіть якщо не говорять.
- Українці – не просто робоча сила.
Ми маємо свою культуру, історію, про яку говоримо. І це виділяє нас.
- Більшість, хто має рівень знання мови В1, вже працюють. І багато роботодавців вражені відповідальністю українців, «нашим стержнем»
Відео зібрало тисячі вподобайок і коментарів. Дехто зізнався, що отримав роботу завдяки своїй національності, а хтось навіть розплакався, почувши такі гарні слова:
greenlife6256
Мою подругу в Америці взяли на роботу після того, як вона сказала, що українка, і заспівала гімн. Вона запитала у работодавців, навіщо вони просили її співати гімн? Вони відповіли, що росіян ніхто не хоче брати на роботу, тому що з ними багато проблем, часто з поліцією. Тому росіяни часто кажут ,що вони українці, але не хочуть співати гімн.
Светлана Анунова
Розплакалась. Отака працьовита, освiдчена,винослива, вiдповiдальна нацiя вимушена поневiрятись по свiтах та чужих землях.
Людмила Пацюрківська
Як приємно хороше чути про наших людей. Хочу подякувати нашим за позитивні якості і імідж в Європі.
helenserdiuk646
ДЯКУЮ за правду! Талановита, відповідальна, працьовита, доброзичлива, МИРОЛЮБИВА, зі СВОЄЮ культурою та звичаями НАЦІЯ!
Славік-у4н
Люди різні і по-різному себе проявляють, але те що Українці вміють« виживати», то це правда!
Irene-jg1zn
Я помітила, що останнім часом німці стали до українців набагато краще ставитися і намагаються з нами зблизитися. Роздивилися, нарешті, які Українці насправді.

