Чт. Лип 18th, 2024

Шестеро загиблих Героїв-захисників назавжди повернулися на Рівненщину: 44-річний В’ячеслав Лішун – у Вараш, Григорій Масюк – на Зарічненщину, сержант Сергій Русін – у Володимирець, Микола Міщук і Віталій Костюк – на Дубенщину, 48-річний Віталій Заїка – на Гощанщину.

В’ячеслав Лішун народився у Вараші. Після школи закінчив ПТУ ВП РАЕС. Працював старшим оператором у РЦ-2. 12 березня 2022 року добровольцем пішов у ЗСУ. Спочатку служив у 356-му навчальному артилерійському полку. Згодом був переведений до 68-ої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, вогнеметником. Воював біля Авдіївки, Мар’їнки, Вугледара та в інших гарячих точках. У червні 2022 року захисник, перебуваючи на реабілітації після поранення, одружився. Сповнений сил повернувся назад на фронт. 17 жовтня 44-річний воїн загинув від мінно-вибухової травми, коли разом з побратимами виконував бойове завдання на Луганщині. Без батька залишилися дочка та пасинок. Поховали захисника на Алеї Героїв на кладовищі у Старій Рафалівці.

Зарічненщина знову у жалобі – додому «на щиті» повернувся Григорій Масюк.
Життя 48-річного Героя обірвалося 26 жовтня внаслідок вогневого ураження у Запорізькій області. Захисник був командиром 3 міномету мінометного взводу роти вогневої підтримки військової частини А 4447. Воїн родом з Волині. Після служби в армії одружився і переїхав жити на Зарічненщину. Коли старшого сина призвали до лав ЗСУ, Григорій також пішов захищати Україну. Поховали воїна у рідному селі Кухітська Воля.

Володимирецька громада зустріла траурний кортеж – раптово зупинилося серце земляка-захисника Сергія Русіна. Він народився 5 грудня 1982 року. У ЗСУ пішов за мобілізацією. Сержант служив у 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Поховали Героя у рідному Володимирці.

Микола Міщук народився 15 грудня 1999 року у селі Будераж Повчанської громади. У 2015 році закінчив місцеву школу, навчався у Радивилівському профліцеї на муляра-штукатура. Працював у Польщі. Прагнучи захищати Україну, Микола тричі намагався потрапити до лав ЗСУ. Його мобілізували 27 червня цього року. Успішно пройшовши тестування, навчався військовій справі за кордоном. Життя захисника обірвалося 21 жовтня під час виконання бойового завдання на Луганщині: юнак отримав поранення, несумісне з життям. Воїну назавжди буде 23…

Віталій Костюк народився 5 березня 1994 року, проживав у селі Свищів Ярославицької громади. Старший солдат на фронті був сапером. Воїн загинув 24 жовтня внаслідок мінно-вибухової травми, виконуючи бойове завдання на Луганщині. У захисника залишилась дружина та діти. Йому назавжди 29… Поховали Героя на кладовищі у рідному селі.

На Гощанщині віддали данину пам’яті 48-річному воїну Віталію Заїці, жителю села Курозвани. Він вважався безвісти зниклим з 8 червня цього року після ведення наступальних дій у Запорізькій області. Майже через пів року рідні отримали звістку про загибель захисника. Поховали Героя у Курозванах.

Читайте також: 25-річного військовослужбовця з Острога відзначили почесним нагрудним знаком “Золотий хрест”

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.