Пт. Лип 12th, 2024

20 червня за новим церковним календарем згадують священномученика Мефодія

Святому Мефодію моляться з проханнями зцілити від фізичних і душевних хвороб.

Наші предки цього дня зазвичай ходили на полювання за перепелами. Вважалося, що якщо побачиш білого перепела – це до великого щастя, а якщо спіймаєш – удачу все життя триматимеш за хвіст. 

Також день вважали дуже вдалим для збору лікарських трав. У День Мефодія вирушали за цілющими рослинами рано вранці. Намагалися зібрати трави, поки на них ще не висохла роса.

Що не можна робити 20 червня

20 червня було заборонено викидати їжу, в іншому разі разом з відходами можна викинути зі свого життя достаток. Щоб цього не сталося, необхідно віддати залишки їжі худобі, вважали наші предки.

Щоб не залучити в будинок біду і не наслати на його домочадців хвороби, не можна 20 червня рвати павутину, а тим більше знищувати павуків — це вважалося у прапрапрадідів великим гріхом.

Не рекомендується 20 червня намагатися передбачити своє майбутнє. Можна сильно прогадати, говорили наші предки і намагалися уникати будь-якого виду магії в цей день.

Не варто в цей день перераховувати великі суми грошей з заначки, інакше доведеться витратити їх на непередбачені витрати.

Народні прикмети на 20 червня

  • Павуки плетуть павутину – погода налагодиться.
  • Якщо павук нову павутину не плете, а стару знищує, то незабаром почнеться справжня негода з ураганами.
  • Йде дощ – значить, така погода триватиме ще сорок днів.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.