Пт. Кві 19th, 2024

Фото СБУ

За матеріалами СБУ Рівненщини 6,5 років за ґратами проведе житель Вараського району, який шпигував за північним кордоном України. про це повідомляють в управлінні СБ України в Рівненській області.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав агент білоруського КДБ, якого було затримано у результаті контрдиверсійних заходів на півночі України.

Зловмисником виявився громадянин білорусі, який має посвідку на постійне проживання в нашій державі й тривалий час мешкає на Рівненщині.

Встановлено, що у поле зоре білоруського КДБ він потрапив як колишній командир підрозділу десантно-штурмових військ радянського союзу, де брав активну участь у бойових діях в Афганістані.

Завданням агента був збір даних про оборону північних кордонів нашої держави та маршрути переміщення військової техніки.

Співробітники СБУ затримали ворожого поплічника за місцем його проживання, під час чергової спроби передачі розвідданих до рб. Для виконання розвідзавдань на Рівненщині він обходив прикордонну територію і спостерігав за переміщенням Сил оборони, – зазначають в управлінні СБ України в Рівненській області.

Вироком Зарічненського районного суду зловмисника визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших збройних формувань України). Йому призначено 6,5 років тюремного ув’язнення.

За процесуального керівництва обласної прокуратури підготовлено скаргу на вирок суду першої інстанції до Рівненського апеляційного суду з вимогою збільшити термін ув’язнення.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Рівненській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Читайте також: Героя-дубенчанина відзначено посмертною нагородою “За мужність”

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.