Вт. Лип 16th, 2024

Ситуація на фронті – складна

Україна входить у знаковий період: голос військових стає не просто важливим, але й визначальним.

Зокрема це проявилося у справі генерала Содоля.

Першою (і вже давно) в наступ на генерала Содоля пішла українська Жанна д’Арк більш відома як Мар’яна Безугла.

 

Проте, справа зрушила з місця лише, коли начштабу бригади «Азов» написав заяву до ДБР з вимогою розслідувати діяння генерала Содоля.

В результаті вчора Содоля звільнили, але… Це одиничне рішення не може покращити ситуації в ЗСУ. Тим паче, що ворог зараз посилено і люто атакує наші позиції.

Мар‘яна Безугла, зокрема, пише:

– Без зміни принципів системи одне кадрове рішення нічого не дасть.

 

Чекаємо швидкого «технічного кроку» за підписом Сирського Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine після рішення Президента: зняття Содоля з «Хортиці» (керівництва східним фронтом), оскільки Командувач обʼєднаних сил очолює основну ділянку фронту.

 

Він не має піти на підвищення, «рівнозначну» посаду чи бути схованим у якусь академію. Без покарання, без відповідальності це все — глухий кут.

 

Свого часу я подала пропозицію, яка стала Законом: можливість звільняти генералів під час воєнного стану.

 

Пропоную Сирському Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine використати цю можливість і звільнити з лав ЗСУ генерала Содоля за правкою Безуглої.

 

Не ховайте його навіть «в розпорядженні» і не зволікайте. Далі справа за правоохоронними органами.

 

Олександре Станіславовичу, слідкую за руками. Все має бути чесно.

Вважається, що наступним кроком Безугла домагатиметься звільнення й самого Сирського, якого вона ніколи не підтримувала

Натомість Кротевич наполягає на розслідуванні діянь та покаранні Содоля за невиправдані смерті українських військових та здачу цілої низки населених пунктів – ворогу.

Враховуючи, що Меланія Подоляк та Сергій Стерненко давно вже асоціюються з Офісом Президента, можна припустити, що включення Богдана Кротевича у боротьбу проти Содоля теж було погоджене з ОП.

Тим часом, очевидно, теж не без відмашки з Банкової у Києві до «Колі-Котлети» завітало ДБР.

Цікаво, що Тищенко при цій нагоді спецом розбив свій мобільний телефон, аби він потрапив до рук слідства як «речовий доказ».

Таке враження, що розбивав якимось молотком, чи ще чимось важким

Очікується, що суд може обрати для Тищенка запобіжний захід у вигляді цілодобового тримання під вартою.

Якщо так, то, можливо, ОП таки дійсно збирається покарати цього кадра, проти якого дуже серйозно налаштовані військові.

Одночасно повідомляється про гучне затримання на Закарпатті. Фактично, йдеться про наїзд на «недоторканий» клан Балоги

Як повідомляє УНІАН:

«Співробітники СБУ спільно з НАБУ та САП викрили міського голову та голову районної ради одного із міст Закарпатської області у причетності до корупційних схем.

 

За матеріалами справи, посадовці зловживали службовим становищем з метою продажу за заниженою вартістю земельної ділянки у центрі міста площею понад 3 га», – йдеться у релізі СБУ.

 

«Наразі співробітники СБУ та НАБУ затримали міського голову, голову районної ради, ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин міської ради», – наголошується у релізі.

За даними УНІАН йдеться саме про міського голову Мукачева Андрія Балогу та голову Мукачівської районної ради Михайла Ланя.

На жаль, всі подібні дії, хоч і мають в собі ознаки певного позитиву, не знімають того факту, що ситуація на фронті залишається дуже складною.

Прорив ворога під Торецьком змусив керівництво Сил Оборони оголосити про примусову евакуацію цивільного населення з цього українського міста.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.