Справа зруйнованого паркану ЗОШ №3: сума збитків є недостатньою для розслідування

0 3

Минуло вже півроку з того часу, коли частину бетонного “євро-паркану” Костопільської ЗОШ №3, за декілька ночей зруйнували невідомі особи.

Нагадуємо, що у травні 2017 року було розбито майже всю лінію паркану, яка відгороджувала тильну сторону території ЗОШ №3. Великий гуркіт від бетонних плит в той час не почули ні охоронець школи, ні жителі прилеглих будинків.

Не зважаючи на те, що пошкоджене майно є комунальною власністю, а отже придбане коштом платників податків, інформація стосовно даної справи вже досить довгий час є непублічною, а будь-які офіційні коментарі – просто відсутні.

Розібратися у ході розслідування “завислої” справи нахабного вандалізму вирішив депутат Костопільської міської ради Павло Юхневич, який скерував депутатське звернення до Костопільського відділу поліції. Відповідь на своє звернення депутат міськради надав редакції сайту КостопільNEWS.

Відтак, в ході розгляду матеріалів встановлено, що сума завданих збитків є недостатньою, щоб підпадати під кваліфікацію кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 194 КК України – умисне пошкодження або знищення майна.

За словами начальника відділу Миколи Ловина, для внесення відомостей до ЄРДР за вказаною статтею КК України сума збитку повинна становити 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто приблизно 200 тисяч гривень.

Між тим, у ході проведення  перевірки, правоохоронцями було опитано ряд громадян, проведено поквартирний обхід будинків та відпрацьовано підобліковий елемент. Однак, проведеними заходами виявити причетних осіб до скоєння даного правопорушення – не вдалося.

Якщо ж винуватців руйнування комунального майна все-таки знайдуть, їм загрожує лише притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Викрадачу 17 порцій морозива загрожує 5 років позбавлення волі

Схожі випадки руйнування зловмисниками майна комунальної власності в Україні непоодинокі. Для прикладу, подібний прецедент стався у місті Ківерці, що на Волині. Тоді поліція оперативно встановила зловмисників, які розтрощили паркан у дитячому садку та туристичного центру завдавши закладам збитків на 37 тис. грн.

Втім, така сума не завадила волинським слідчим відкрити кримінальне провадження за ч. 1 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) ККУ. – пише ВолиньPost

 

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.