Чт. Вер 21st, 2023

Об’єдналися, аби разом напрацювати спільне бачення розвитку громади. У Костопільській міській раді відбулося перше засідання робочої групи, яка працюватиме над розробкою Стратегії розвитку Костопільської територіальної громади на найближчі 7 років. До складу групи увійшли представники громадськості та бізнесу, депутати, керівники комунальних підприємств та закладів, члени виконавчого комітету, старости і не тільки.

До розроблення Стратегії залучено експертів проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», який реалізується ГО «Ендшпіль» завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Костопільська громада – одна із дев’яти громад на Рівненщині, що отримала таку підтримку.

Із вітальним словом виступив Тарас Рашкевич – експерт проєкту:

«Стратегія є потужним інструментом об’єднання бізнесу, місцевої влади та мешканців. Тому ми повинні поважати думку кожного члена робочої групи. Стратегія розробляється спільно з людьми і для людей. Без активних мешканців громади нічого не можна досягнути. Вони висловлюють своє бачення, починають краще розуміти чому влада приймає певні рішення. Тому майбутня Стратегія розвитку повинна грунтуватися саме на суспільній думці»

Далі він презентував присутнім соціально-економічний профіль громади, результат онлайн-опитування жителів громади та представників бізнесу.

Далі присутні об’єдналися у групи, окреслили сильні сторони громади та нові можливості, а також окреслили негативні сторони і загрози.

 «Розробка стратегічних документів – це запорука сталого економічного розвитку, ефективного використання ресурсів, це нові можливості з урахуванням інтересів населення, а також це запорука отримання фінансування на реалізацію власних проєктів з державного, обласного бюджетів, грантових коштів», – зазначив заступник міського голови Юрій Кузнюк.

Учасники засідання наприкінці поділилися своїм баченням щодо того якою повинна бути громада в майбутньому, узгодили дату і завдання на наступне засідання.

 «Стратегія буде зосереджена на напрямах, які сприятимуть економічному розвитку території. А економічний розвиток, своєю чергою, передбачає формування сприятливого бізнес-середовища, створення умов для інвестування на тривалий період. Як наслідок, економічне зростання та покращення якості життя для населення», – підсумував начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності Віталій Повх.

Довідково: У серпні 2023 року стартував проєкт «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громади Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», в якому беруть участь 28 громад. Проєкт реалізовується громадською організацією «Ендшпіль» за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Джерело: Матеріал

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *