Пн. Бер 4th, 2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо організатора та учасників злочинної схеми, які незаконно реалізували бурштин на десятки тисяч доларів. Загалом до групи входило 4 особи, серед її учасників також був начальник караулу пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС в Рівненщини.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Зловмисники систематично скуповували великі партії видобутого бурштину у нелегальних копачів для подальшого перепродажу. Учасники угрупування оцінювали вартість каміння, фасували його та підшукували покупців, товар зберігали в будинку організатора. За 1 кг просили від 70 доларів США, в залежності від фракції та якості бурштину.

Влітку 2023 року двох учасників схеми було затримано «на гарячому» під час продажу понад 200 кг бурштину за 12,7 тисячі доларів США. Двом іншим було повідомлено про підозру у грудні.

Під час обшуку в організатора також було виявлено ще 62 кг бурштину, а в одного з учасників – незареєстровані боєприпаси. Зокрема майже 9 тисяч патронів до стрілецької зброї та 6 реактивних протитанкових гранатометів. Вилучені боєприпаси будуть передана в ЗСУ.

Всі фігуранти обвинувачуються у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні та збуті бурштину вчинених повторно, у значних розмірах, організованою групою (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 240-1 КК України), а ще один з учасників угрупування також у незаконному зберіганні, придбанні бойових припасів, без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

Їм загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура. 

За інформацією ДБР

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.