Свиспан-Лімітед: «Повітря в Костополі стане чистішим»

8 34

Встановлення фільтру на основну ділянку викиду пилу, технічна оптимізація підприємства та налагодження нового екологічно-безпечного обладнання – пріоритетний напрямок роботи підприємства «Свиспан-Лімітед» на 2016 рік. Не лише слова, а конкретні дії, що впроваджуються вже зараз спрямовані на суттєве покращення екологічного стану м. Костопіль.

Проблема екології в місті Костопіль не нова . На сьогодні тут зосереджено ряд промислових підприємств деревообробної, харчової, хімічної, скляної промисловостей. Особливо гостро ці питання піднімалися під час виборів окремими місцевими активістами .

Не могло це не позначитись і на настроях самих працівників підприємства, а їх близько 700, які, звісно, переживають за власні робочі місця. Як і родичі 14 мобілізованих до зони АТО працівників, яким завод надає матеріальну та фінансову підтримку, поки вони виконують свій військовий обов’язок.

Підприємство «Свиспан Лімітед» запевняє – жодних потужностей воно не нарощує, а щодо екологічного стану, то вже впроваджуються конкретні заходи дії щодо його покращення.

Коли передвиборча гонка закінчилась, підприємство вирішило оприлюднити факти, які не лише спростовують інформацію про нарощування потужностей, а й доводять активну роботу заводу над залученням нових технологій для покращення стану довкілля.

swiss_pann_kostopilnews_1

На прес-конференції, яка відбулась у вівторок директор ТОВ «СВИСПАН-ЛІМІТЕД» Юлія Федишин зауважила:
«Наш завод існує вже понад 72 роки. ДБК – так його і називають в народі до цих пір. З нього і розпочалося розбудова нашого міста. Значна частина костопільчан працювала на підприємстві. Але з розпадом Радянського Союзу завод мало не спіткала та ж участь, що і більшість заводів на Україні, які просто розпиляли на металобрухт і продали. У 2003 році сюди зайшли іноземні інвестиції, і на сьогодні товариство «Свиспан Лімітед» – лідер в галузі виробництва деревинно-стружкових плит, на якому працює близько 700 працівників. СВИСПАН є значимою частиною громади м. Костопіль. Ми усвідомлюємо те, що існування Свиспану відіграє неабияку роль та впливає як на життя так і на добробут наших мешканці. Тому основними завданнями на кінець цього року та наступний 2016 рік ми ставимо собі суттєво покращити екологічний стан довкілля в тій частині, яка залежить від нас. Певні дії на покращення екологічної обстановки вже робляться сьогодні.

Дійсно, ми були сконцентровані більше на вирішенні своїх поточних проблем, адже часи зараз дуже не прості (втрачено східні ринки, частину території України, йде війна, все це дуже відображається і на нас). Саме тому ми не в достатній мірі інформували громадськість про те, що ми вже давно планували здійснити в частині покращення екології і власне вже почали здійснювати. Зараз ми маємо таку нагоду проінформувати в деталях про ці заходи.

Водночас, головний технолог заводу Дмитро Кудінкін зауважив, що здійснення моніторингу за станом навколишнього середовища та зокрема впливом на нього з боку нашого підприємства є одним з важливих напрямків діяльності підприємства. На заводі працює атестована промислово-санітарна лабораторія, яка здійснює систематичний контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. До речі, ці клуби диму , як їх називають окремі активісти є звичайною парою, яка випаровується в результаті висушування деревини.

swiss_pann_kostopilnews_2

Отож наш план заходів щодо покращення стану довкілля складається з двох частин. Перша – це ті термінові заходи, які суттєво покращать екологію і вже почали втілюватись. І друга частина – стратегічні заходи, які є більш кардинальними і будуть втілені згодом .

Отже наші термінові заходи:

1. На сьогодні вже ведуться роботи з монтажу очисного фільтру на ділянку, яка здійснює викиди пилу. І результати мешканці Костополя відчують вже у січні 2016 року.

2. Протягом планової зупинки у грудні 2015 – січні 2016 на підприємстві цей фільтр буде включений в технологічний процес а також втілено комплекс заходів, щодо покращення якості води, яка скидається у річку.

3. Також ми вже працюємо над оптимізацією процесів виробництва з метою усунення людського фактору щодо здійснення викидів у атмосферу.

Це буде реалізовано вже в найближчі місяці.

І наші стратегічні заходи:

1. Стосовно кардинальних змін, що теж заплановано здійснити – підприємство активно опрацьовує шляхи повної реконструкції заводу. Планується замінити частину застарілого обладнання на більш сучасне і ефективніше. Наголошуємо – мова не йде про збільшення потужностей підприємства. В рамках другого етапу ми зокрема встановимо нову сушарку з очисним фільтром, що зведе до мінімуму викиди в атмосферу, і значить кардинально покращить якість повітря в місті. Ця сушарка замінить кілька існуючих.
Після цього ми самі будемо ініціювати проведення незалежної експертизи для вимірювання екологічного стану на прилеглих територіях, щоб отримати підтвердження ефективності здійснених заходів.

swiss_pann_kostopilnews_3Монтаж фільтрувальної установки, яку підключать до виробництва вже в січні під час планової зупинки підприємства.

2. Протягом планової зупинки у грудні 2015 – січні 2016 на підприємстві цей фільтр буде включений в технологічний процес а також втілено комплекс заходів, щодо покращення якості води, яка скидається у річку.

3. На підприємстві вже ведеться робота над оптимізацією процесів виробництва з метою усунення людського фактору щодо здійснення викидів у атмосферу.

«Планується замінити частину застарілого обладнання на більш сучасне і ефективніше. Наголошуємо – мова не йде про збільшення потужностей підприємства. В рамках другого
етапу ми зокрема встановимо нову сушарку з очисним фільтром, що зведе до мінімуму викиди в атмосферу, і значить кардинально покращить якість повітря в місті. Ця сушарка замінить кілька існуючих.
Після цього ми самі будемо ініціювати проведення незалежної експертизи для вимірювання екологічного стану на прилеглих територіях, щоб отримати підтвердження ефективності здійснених заходів.

Оскільки підприємство «Свиспан Лімітед» не єдине в місті, яке впливає на екологічну обстановку, представники заводу ізакликають і інші підприємства міста, зокрема деревообробні , харчові та транспортні , а також підприємства по виробництву скла, та теплопостачання , долучитися до покращення екологічної обстановки Костополя та оприлюднити свої заходи.

На запитання журналістів стосовно будівництва, що ведуть «Українські лісопильні» поруч зі СВИСПАНОМ директор Юлії Федишин відмічає, що це некоректно коментувати діяльність зовсім іншого підприємства і зазначає, що їхня зацікавленість є лише в тому, що на майбутнє «Свиспан» планує використовувати відходи деревини від «Українських Лісопилень» для виробництва плит. А розширення виробництва «Свиспан Лімітед» є лише чутками. Нині підприємство потужностей не нарощує.

А щодо окремих місцевих депутатів та активістів представники СВИСПАНУ звертаються : «Можна критикувати, пікетувати, воювати, але краще давайте перейдемо до конструктивного діалогу та продовжимо конкретні дії в напрямку покращення життя нашої громади», – наголошує Юлія Федишин.

Одним з таких конкретних кроків на розвиток суспільства є соціальні ініціативи компанії.

«Нас на підприємстві працює більше 700 людей, які мають сім’ї, живуть та працюють в Костополі, – розповідає інженер відділу кадрів «СВИСПАНУ», костопільчанка Алла Вовчук. – Ми є значною частиною громади Костополя, і усвідомлюємо нашу відповідальність за її добробут. Окрім того, з початку конфлікту на Сході 24 наших працівників були призвані в зону АТО. З першого дня мобілізації товариство «Свиспан» постійно підтримує бійців, забезпечуючи їх одягом, бронежилетами, приладами нічного бачення , медикаментами та іншою необхідною амуніцією. Лише за 2015 рік було виділено півмільйона гривень на підтримку учасників АТО. В нас на підприємстві існує вже свій волонтерський рух, який постійно тримає зв’язок з нашими вояками, отримуючи списки необхідного та відправляючи на Схід посилки.

swiss_pann_kostopilnews_4

І сьогодні ми хочемо розповісти про це та наголосити , що СВИСПАН – це велика частина нашої громади. Як кажуть серед населення – на Свиспані працює пів Костополя. Тому Доброчинна діяльність, волонтерство, підтримка військових в АТО та , проекти дитячого розвитку є пріоритетними напрямками соціальної активності нашого колективу на даний момент і на наступні роки. Ми запрошуємо ідейних та небайдужих костопільчан, громадські організації для обговорення конкретних дій у сфері покращення соціального та культурного життя громади. Ми відкриті до спілкування.

ТОВ «Свиспан-Лімітед» в цифрах на Костопільщині за 2015 рік:
Більше 700 працівників задіяно на виробництві;
майже 7 500 000 грн. сплачено податків за 2015 рік до місцевого бюджету;
до 40 % формує наповнення місцевого бюджету;
564 4000 грн. сплачено екологічного податку та збору за спеціальне водокористування;
понад 555 000 грн. виділено для військових в АТО;
біля 500 000 грн. щороку виділяється на благодійні та соціальні проекти;

ТОВ «Свиспан Лімітед»

на правах реклами

Вам також сподобається Більше від автора

8 Коментарі

 1. Небайдужа каже

  “Свиспан” – молодець. Хто сьогодні ще може похвалитись вкладанням грошей в покарщення екології. Головне, що вони це вже роблять.

  1. Вадим каже

   Погоджуюсь. Правда, ще хочеться, щоб ці гроші потрапили в правильне русло, а не випадково осіли в кармані в “слуг народа”.

 2. Костопіль каже

  Було б добре. щоб активісти перестали тероризувати людей, тому що Свиспан -велика частина нашої громади. Бо завтра, працівники підприємства прийдуть під їхні вікна, лише це вже не буде 50 проплачених пікетувальників, а 700 невдоволених костопільчан…як мінімум

 3. Бред каже

  Вовчючька і Кудікін захіщяють завод-убивцю Костопільщини. М а р і о н е т к і. Ненавиджу

  1. Ольга каже

   До відома “Бреда” Алла Вовчук закінчила школу із золотою медаллю , інститут із червоним дипломом, мала президентську стипендію, а рівень вашого інтелекту ми всі бачимо за вашими коментарями.
   P.S. Дуже дивні ваші приступи агресії – зверніться до відповідного лікаря. Бажаю здоров’я!!!!

 4. Володя каже

  Які зусилля були потрібні, щоб нарешті звернути увагу підприємства на його викиди, та все ж при цьому нас принижують, вказуючи на нездатність відрізнити дим від пару, дощ від снігу, сонце від місяця!!!!!!

 5. Небайдужий каже

  Проплачені “активісти” та депутати -Ляшки кричать на Свиспан, який вже в цей час тратить купу грошей на фільтра та нове обладнання. Костопільчани! Отямтесь – цим популістам-активістам абсолютно по барабану екологічний стан нашого міста. Вони всі куплені.

  1. Алла каже

   Ви крім того, що ідіот – ще й працівник Свиспану.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.