Пн. Лип 22nd, 2024

А у вашій родині таке було?

За часів існування СРСР люди раділи всім речам побуту, які лише з’являлися на ринку. Зазвичай ці товари були одноманітними і їх мали усі.

Але бували екземпляри, які могли урвати лише обрані. Це були так звані люди високого статусу, адже коштувала така розкіш немало, пише Телеграф.

Що в СРСР вважали показником статусності

Сервант у СРСР — це не просто меблі, а явна ознака достатку сім’ї та показник рівня життя. Це був ідеальний спосіб зберігати посуд, роблячи це стильно та естетично, за радянськими мірками. Найчастіше в серванті стояли дорогі сервізи або зберігалися коштовності чи сімейні реліквії. Всі мешканці будинку точно знали, що користуватися посудом зі скляної шафи можна лише на свято.

  • Кришталевий посуд

Власне, у тих самих сервантах часто красувалися кришталеві сервізи. Вази, набори фужерів, салатниці та тарілки для святкової вечері. Дорогий посуд спеціально виставлявся напоказ і регулярно протирався від пилу, щоб зберегти новий вигляд. Кришталеві набори для сервірування столу в СРСР були чимось на кшталт священного артефакту.

  • Килим на стіні

На початку 70-х років радянські люди могли провести цілий день, а то й більше, у чергах за килимами. Цей предмет інтер’єру, як правило, був у червоно-коричневих відтінках зі складними орнаментами. Їх розміщували не лише на підлозі, як це належить, а й вішали на стіну. Такий незвичайний дизайнерський прийом застосовувався не лише для краси та демонстрації соціального статусу. Для цього були й практичні причини. Наприклад, килим на стіні рятував від холоду, а ще використовувався як шумопоглинач.

  • Люстра «Каскад»

Красиві люстри також могли мати далеко не всі. Гордість радянських громадян вдома — люстра «Каскад».Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.