Пт. Лип 12th, 2024

Прикмети наших пращурів

Осика

Осикою не можна прикрашати оселю тому, що саме на цьому дереві, за біблійною легендою, повісився Юда. Відтоді, згідно із переказом, її листя тремтить «у жаху від проклятої ноші». Більш того, з цього дерева було зроблено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа.

Тому з осикою пов’язано безліч негативних повір’їв.

Вважають, що дерево має погану енергетику, яка загрожує сварками і розбратом в сім’ї. Також його пов’язують з лукавим. У таке світле свято, як Трійця, осика є вкрай небажаною рослиною в домі.

Верба

Верба теж належить до заборонених рослин на Зелені свята. Саме по собі це дерево – дуже світле та чисте. Але на Трійцю вербу не потрібно святити і нести додому.

Справа в тому, що до цієї дати не можна ламати гілки верби, тому що вона вже віддала добро і благодать на Вербну неділю.

 

Хвойні дерева

На Зелені свята від декору хвойниками краще утриматись. За повір’ями, напередодні Трійці межа між нашим та потойбічним світом стоншується.

А в гілках ялин, сосен, модрин та інших хвойних дерев можуть спочивати душі предків І нести таких “гостей” до свого дому вкрай небажано.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.