Вони вважають стрічку далекою він реальності
Серіал «Величне століття» став одним із найбільш обговорюваних проєктів турецького телебачення у світі. Неймовірні локації, які здебільшого включали приміщення палацу Топкапи, босфорські пейзажі, фантастичної краси костюми та прикраси, а також серйозна робота стилістів — усе це вплинуло на любов аудиторії до стрічки.
Втім, до нього також була велика кількість питань, адже історія будувалася на біографії реальних історичних особистостей.
Що не так з серіалом «Величне століття»
Мільйони шанувальників сперечалися про правдивість проєкту, а деякі звинувачували творців у тому, що вони зганьбили образ Османської імперії та її правителя Сулеймана Великого. А якої думки справжні нащадки султана?
За словами Османа Селахаддіна Османоглу, прямого спадкоємця правителя, він не вважає «Величне століття» по-справжньому історичним шоу. І лише одна деталь доводить, наскільки проєкт далекий від реальності.
За сюжетом Сулейман постійно проводить час на війнах та в палаці, переміщаючись за лічені дні з одного місця до іншого.
Але насправді він ніколи б не зміг так зробити.
Засобом пересування імператора був його кінь, тому тисячі кілометрів він проводив у сідлі, а шлях міг займати більше кількох місяців.
Виходячи з цього, Осман упевнений, що до шоу не можна ставитись серйозно. Це лише захоплююча казка про життя його родича, яка зовсім не схожа на реальність.
Варто зазначити, що експерти звертали свою увагу і на інші деталі.
Наприклад, їх турбувало, що костюми, в яких постає жіночий султанат, занадто відкриті, хоча насправді їхні сукні прикривали навіть шию.
Так само з недовірою історики поставилися до комунікації героїнь з представниками чоловічої статі.
Однак, був простір і для ляпів чисто знімального характеру. Наприклад, час від часу у кадрі з’являлися розетки, яких на той час точно не могло бути.