01.12.23
Владислав Стецюк, Володимир Захаров
![](https://kostopilnews.com/wp-content/uploads/2023/12/u-den-borotby-zi-snidom-rivnyany-bezkoshtovno-prohodyly-shvydkyj-test-na-antytila-video.jpg)
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом рівняни проходили швидкий тест на ВІЛ-інфекцію. Ця акція – безплатна. Десятки людей прийшли, аби перевірити своє здоров’я. Більше, дивіться далі у сюжеті.
До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, кожен охочий міг перевіритись на виявлення антитіл до ВІЛу. Максим Береза прочитав про акцію у соцмережах та вирішив перевірити своє здоров’я. Тест на СНІД здає вперше.
Лікар-епідеміолог Валентина Кравчук каже, в Україні проблема ВІЛ-інфекції стоїть дуже гостро. Тому важливо вчасно виявити це захворювання, адже це може врятувати життя людини.
Нині не існує ліків проти ВІЛ-інфекції. У світі є лише кілька випадків, коли люди змогли побороти це захворювання. Та пропри відсутність ліків, є препарати, які продовжують життя ВІЛ-інфікованим.
На Рівненщині є понад 2 тисячі хворих на ВІЛ. Та за оцінювальною кількістю їх понад 4 тисяч. В Україні 70% людей не знають, що хворі на СНІД. Лікарі закликають кожного перевірити себе на цю небезпечну хворобу.
Читайте також: Патрульні продовжують допомагати жителям Рівненської області