Чт. Вер 21st, 2023

Один навчальний заклад закривають, а в інших скасовують старші класи. У Костопільській громаді триває оптимізація освітнього середовища. Грошей на оплату праці вчителів не вистачає. Аби не лишати педагогів роботи, вирішили реформувати мережу закладів освіти.

Костопіль. Сесія міської ради. Серед депутатів і жителі громади, які приїхали із навколишніх сіл. На порядку денному кілька питань щодо навчальних закладів. Десь хочуть скасувати 10-11 класи, десь закрити взагалі. Це планують зробити до початку навчального року. Під скорочення потрапила й Мар’янівська філія Пеньківської гімназії. Це початкова школа, де навчається четверо дітей. Серед них і семилітній син пана Максима.

Ми 30 кілометрів знаходимося від Костополя. Дорога жахлива. Така ситуація, що звідти всі стараються виїхати. Я не проти, щоб моя дитина йшла в школу у сусіднє село чи навіть у місто Костопіль, це без питань, але не в сім років і не у вісім., розумієте?, – житель села Мар’янівка Максим Сістук.

Чоловік додає, шкільного автобуса немає, бо віддали на військові потреби. Батькам пропонують дітей доправляти до сусіднього навчального закладу рейсовим автобусом. Цю інформацію підтверджує профільна заступниця. Відстань між закладами близько 4 кілометрів. Проїзд оплатить міська рада. Якщо батьки будуть проти, є інший варіант. Але заклад планують закрити.

Можна забезпечити сімейну форму навчання, хоча я би її не радила, адже це втрачається можливість спілкування з ровесниками. У школі у якій є внутрішні вбиральні, гарно обладнанні кабінети і я переконливо б просила батьків рухатися саме в такому напрямку, – заступниця міського голови Наталія Беляновська.

Інша ситуація із Великомидським ліцеєм. Його хочуть понизити у статусі. Там завжди було 11 класів. Зараз планують зробити лише 9, а старшокласників возити в інший ліцей. Мама трьох учнів проти проти. Її підтримують й інші батьки, адже не розуміють, чому старшу ланку скорочують саме у їхньому закладі.

Якщо нам пропонують ходити на Маломидськ дітям, то там тільки 96 дітей, у нас більше 100. Всі сворї, а на Маломидську всі із сусідніх сіл. А у нас лише свої і вчителі, саме головне, що у нас всі вчителі свої, сільські. Туди вчителі приїжджають із Костополя. Ми налаштовані йти до кінця. У нас була завжди школа 11 класів, завжди. А там була завжди 9, – мама трьох учнів Наталія Новак.

Профільна заступниця каже, час обговорень минув. Вносити зміни уже пізно. Є проєкт рішення, де саме Великомидський ліцей понижують у статусі до гімназії. Тобто лише 9 класів. Чому так вирішили попередники, жінка не знає.

Справа в тому, що рік тому я не була профільним заступником і не знаю на основі яких рішень було прийнято і запущено громадське обговорення саме такий формат. Учнів цього закладу ми будемо за допомогою шкільного автобуса перевозити до сусіднього навчального Маломидського ліцею і забезпечимо їм повноцінне навчання у 10-11 класах, – заступниця міського голови Наталія Беляновська.

Також понижуватимуть у статусі ще кілька ліцеїв громади. Заступниця додає, робитимуть так аби вчителі залишалися при роботі. Матимуть лише менше годин і відповідно, меншу зарплату. По-іншому, додає, ніяк. Грошей на утримання вчительського складу 18 навчальних закладів, серед яких – 14 ліцеїв не вистачає.

Ми планово рухаємося до запровадження академічних ліцеїв і професійних коледжів, це я думаю всім відомо.Окрім того у нас до цього спонукає зменшення кількості фінансування з боку держави, тобто отримання коштів освітньої субвенції, яка цього року зменшена на 13,5 мільйони. Тож у нас не вистачає без реформувань коштів на оплату вчительської праці, – заступниця міського голови Наталія Беляновська.

Аби рішення про закриття навчального закладу у селі Мар’янівка та скасування старших класів в кількох інших ліцеях набуло чинності потрібна підтримка депутатів на сесії. Сьогодні вони це питання відклали.

Приїхали батьки зібралися з навколишніх сіл, приїхали журналісти, телеканал приїхав, тому це питання відклали. Чекають, доки усі втомляться ходити і тихенько проголосують спокійно рішення, – житель села Мар’янівка Максим Сістук.

У Костопільській громаді питання із навчальними закладами хочуть вирішити до початку навчального року. Наступного разу депутати зберуться 25 серпня. Чи зможуть знайти компроміс?

Джерело: Матеріал

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *