Пн. Лют 26th, 2024

Із 1 січня Костопільська міська рада у дизайні грамот і подяк буде використовувати акцидентний шрифт «Воля» відомого українського графіка часів національно-визвольних змагань, громадського та політичного діяча, уродженця Костопільщини Ніла Хасевича.

Цей шрифт у 2022 році розробила Марчела Можина на основі шрифтових композицій, якими Ніл Хасевич оформлював плакати, журнали, газети для українського визвольного руху середини ХХ століття, зокрема для матеріалів Української Повстанської Армії (УПА). Найближчим аналогом для форми літер став титульний лист літературного журналу «За волю нації».

“Ми часто передаємо подяки і грамоти саме тим, хто невтомно працює заради перемоги і обирає жити в нашій державі попри нелегкі часи. Ці люди є патріотами своєї країни. Тому, ми вирішили, що шрифт має бути з українським характером. Звичайно, зупинилися саме на шрифті земляка Ніла Хасевича”, – розповідає в.о. міського голови Давид Дідух.

До слова, саме «Воля» став церемонійним шрифтом ЗСУ. Його використовують для лазерного гравіювання, оформлення почесних грамот, подяк, посвідчень до нагород, нагородних листів тощо. 

Про це повідомили у пресслужбі Костопільської міської ради.

Читайте також: “Очікую підтримки, а також стабільної та ефективної роботи”: Олександр Коваль провів перші наради на посаді начальника Рівненської ОВА

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *