Ср. Лип 24th, 2024

Хто втратить відстрочку в липні – список громадян

З 1 липня 2024 року змінюються правила, за якими військовозобов’язаним чоловікам надається відстрочка від мобілізації. Разом із правилами за законопроєктом №10449, який дає термін до 16 липня 2024 року оновити свої дані, зміни торкнулися і цього пункту.

Чинний закон №3633-IX регулює положення, за якими може бути надана відстрочка від мобілізації в липні 2024 року. Однак отримати її зможуть далеко не всі – нижче список категорій громадян, для яких ця можливість відсутня:

  • студенти та аспіранти заочної або вечірньої форми, які здобувають другу, третю вищу освіту;
  • особи, які працюють на підприємствах, установах та організаціях Міністерства оборони;
  • особи, які мають статус «обмежено придатний»;
  • чоловіки, яких під час повторної ВЛК було визнано здоровими; неповнорідні брати загиблих на війні військових (право мають тільки рідні).

Також не надається:

  • відстрочка від мобілізації по догляду за інвалідом, якщо інвалід – дружина або чоловік з інвалідністю III групи;
  • відстрочка від мобілізації по догляду за людиною з інвалідністю 2 групи – для деяких чоловіків, які доглядають за особами з інвалідністю I та II групи;
  • відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами – для багатодітних чоловіків із заборгованістю зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (у разі погашення заборгованості та своєчасної сплати відстрочку можна оформити) і для батьків-одинаків, у разі якщо матір не позбавлено батьківських прав, не визнано померлою або зниклою безвісти, не відбуває покарання.

Також важливо розуміти, що всі військовозобов’язані чоловіки, які набули статусу інваліда після 24 лютого 2022 року, мають повторно пройти ВЛК, щоб підтвердити свій діагноз і оформити відстрочку від служби.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.