Пт. Гру 8th, 2023

Фото ілюстративне

47,7 тисяч жителів Рівненської області є отримувачами житлової субсидії, повідомили у Рівненській ОВА.

При цьому кількість таких осіб зменшилась на майже 13 тисяч порівняно з минулим роком.

Про це під час брифінгу в РівнеОДА повідомила начальниця відділу надання житлових субсидій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ Пенсійного фонду України у Рівненській області Наталія Лещенко.

«Цьогоріч дещо зменшилась кількість отримувачів житлової субсидії. Скорочення відбулось з кількох причин. Це і збільшення пенсії, і звернення громадян, які виїжджають за кордон, і наявність заборгованості понад 3 місяці з оплати житлово-комунальних послуг. Також субсидія припиняється в разі відсутності нарахування заробітної плати та сплати ЄСВ», – пояснила Наталія Лещенко.

Водночас відбувся перехід із житлової субсидії на пільгу. Станом на жовтень цього року кількість пільговиків склала 45,2 тисяч осіб, проти 31,3 тисячі за жовтень 2022 року.

«Крім цього є домогосподарства, які використовують тверде пічне паливо – дрова. Право на отримання субсидії на закупівлю такого виду палива можуть отримати ті користувачі, які не мають інших альтернативних видів опалення», – зазначила спікерка.

Така допомога надається тільки раз на рік, а під час нарахування субсидії враховується розмір доходів членів сім’ї за минулий рік.

Нагадаємо, нещодавно Кабмін запустив експериментальний проєкт щодо додаткового забезпечення населення дровами. Ініціатива передбачає збільшення максимальної субсидії на закупівлю твердого палива до 16,2 тис. грн. на рік для однієї родини.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *