Пт. Гру 8th, 2023

Фото - Четверта влада

Прокуратура зобов’язала підприємство звільнити майже 1 га землі у Рівному.

Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав принципову позицію прокурора та зобов’язав приватне товариство звільнити земельну ділянку від будівельних матеріалів та усунути перешкоди щодо її користування законним власником – Рівненською міською радою.

Йдеться про майже 1 га землі поблизу Луцького кільця у Рівному. Цю землю у 2015 році передали в суборенду приватній фірмі для будівництва і обслуговування житлового будинку. Товариство завезло на ділянку кілька бетонних блоків та інші будівельні матеріали і зареєструвало це як частину фундаменту, що складає 5% незавершеного будівництва.

Прокуратура звернулась до суду, і спочатку господарський суд Рівненської області, а потім і Касаційний господарський суд визнали незаконним та скасували рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на спірне майно.

Попри те, що строк договору суборенди земельної ділянки закінчився, товариство не вивезло будматеріали із земельної ділянки, таким чином перешкоджаючи міській раді користуватися своїм майном.

Тому, прокуратура знову звернулась до суду. Суд першої інстанції позов прокурора не задоволив, а от Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав товариство усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою комунальної власності, а також привести її у попередній належний стан шляхом звільнення від будівельних матеріалів.

Реальне виконання судового рішення насамперед покладається на власника земельної ділянки – Рівненську міську раду.

Водночас питання звільнення земельної ділянки перебуває на контролі обласної прокуратури.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Рівненської обласної прокуратури. 

Читайте також: Обмінювали фальшиву валюту: на Рівненщині поліцейські викрили зловмисників із Київщини

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *