Чт. Вер 21st, 2023
У Залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії відбулось відкриття VI міжнародного фестивалю «VIVA MUSICA ORGANUM» (Жива музика органу).

Про це інформує пресслужба Рівненської обласної ради.

У центрі події традиційно постав орган – король музичних інструментів, один із найдавніших інструментів в історії музичної культури.

Сподвижницею міжнародного фестивалю була і є Олена Мацелюх – знана українська органістка, солістка Рівненської та Львівської філармоній, солістка Львівського будинку органної та камерної музики, продюсер та співорганізатор кількох органних фестивалів на теренах України і також науковиця, дослідниця органного мистецтва. Часто концертуючи, перебуваючи у просторі надзвичайно талановитих музикантів, пані Олена задумала цей фестиваль як свято духовності і культурного порозуміння. Впродовж п’яти років в рамках фестивалю виступили органісти з Польщі, Італії, Франції, США, Аргентини та, звісно ж, України. Цього року ми чекаємо на спеціального гостя з Німеччини Бйорна О’Віде, виступатимуть також виконавці з Києва, Львова, Харкова.

Відкрив фестиваль видатний український органіст, соліст Харківської обласної філармонії, частий і бажаний гість Рівненської філармонії Станіслав Калінін. Артист представив програму «Te Deum» («Тобі Господи»), що включала твори Й. С. Баха та М. Колесси – урочистий і надзвичайно вагомий, філософсько наповнений концерт, що став досконалим початком органного фестивалю.

Джерело: https://rivne1.tv/news/147646-u-rivnomu-prokhodit-mizhnarodniy-festival-viva-musica-organum

Джерело: Матеріал

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *