Сб. Кві 20th, 2024

Співробітники рівненського управління СБУ повідомили про підозру у колабораційній діяльності мешканці Херсону, яка брала активну участь у заходах на підтримку держави-агресора.

Встановлено, що фігурантка, маючи почесне звання «народний артист України», погодилася на пропозицію представників окупаційної адміністрації щодо участі у мітингу-концерті у Москві, присвяченому тимчасовій окупації частини території України.

Крім цього, користуючись своїм «статусом», вона сприяла поширенню дезінформації у світову спільноту про те, що нібито українці підтримують дії рашистів.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скерований обвинувальний акт за ч. 6 ст. 111-1 КК України (Організація та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБУ у Рівненській області.

Читайте також: Житель Рівного постане перед судом за розміщення антиукраїнських написів на електронних табло

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.