Сб. Кві 13th, 2024

За рідну країну загинув рівнянин Олександр Жовтянський. І вже завтра ми віддамо йому останню шану на майдані Незалежності. Про це інформують в Рівненській міській раді.

Олександр Жовтянський народився 13 червня 1989 року у Рівному. Закінчив Рівненський ліцей №19, а за тим вступив у Національний університет водного господарства.

Проте Саша не захотів вчитися далі, тому покинув і розпочав працювати сам на себе. Займався ремонтом автівок, рихтуванням, фарбуванням. Разом із татом якось їздили на заробітки, тож він уміє все робити, що пов’язано із будівництвом та опоряджувальними роботами — руки золоті. А потім разом із другом взялися за мурування парканів з каменю. Цим і займався аж до початку великої війни, – розповідає мама Героя Ніна.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Олександр з перших днів долучився до підрозділів територіальної оборони. А наприкінці грудня 2022 був мобілізований до Збройних сил України.

Саша був надзвичайно доброю людиною, любив донечку — 13-річну Іринку — нас батьків, своїх друзів. Він для інших міг віддати все, був щирим, щедрим, веселим. І завжди усміхався. Це йому, напевно, передалося від тата, адже він теж завжди усміхається. А ще любив рибалити, – каже мама Героя.

Олександр служив у десантно-штурмовій роті. Майже вісім місяців обороняв Мар’їнку, брав участь у запеклих боях за місто, на щастя, не отримав поранень — лише травму. Але завжди залишався оптимістом.

Про жахи, які довелося побачити та пережити, він розповідав татові, друзям. Мене намагався вберегти, моє серце, адже знав, що я цього можу не витримати. Хоча не приховував, що було важко, що від міст майже нічого не залишилось. Говорив, що довелося втрачати побратимів, як це складно… Розповідав, що опановував різне озброєння, вчився, робив усе, що було потрібно, – продовжує мама.

Та на жаль, гірка звістка прийшла у родину — 34-річний солдат Олександр Жовтянський загинув 19 березня 2024 року, виконуючи бойове завдання на Донеччині…

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 23 березня, о 10.00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі “Нове”.

Читайте також: Звання “Герой України”: рідні загиблого військового з Рівненщини просять підтримати петицію

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.