Пн. Гру 11th, 2023

У 2023 році виповнилась 82 річниця від початку страшної трагедії, яка сталась в урочищі Сосонки. Сьогодні це околиця Рівного. Про це повідомляють в Рівненській обласній раді.

В часи Другої світової війни євреї були найчисельнішою спільнотою у Рівному за даними перепису, який провели одразу після окупації міста.

6-7 листопада 1941 року там за різними джерелами нацисти безжально стратили від 17 з половиною до 21 тисячі євреїв. “Дорогою смерті” на розстріл йшли цілими родинами: діти, старші люди, відомі рівненські лікарі, юристи, музиканти, успішні підприємці…Після масового вбивства гігантська братська могила охопила 20 тисяч квадратних метрів.

Усього ж в 1941-1942 роках на території сучасної Рівненщини було вбито понад 107 тисяч євреїв.

Щороку представники обласної, міської влади, єврейської громади вшановують пам’ять невинних жертв нацистського режиму, покладаючи квіти до однойменного меморіального комплексу, який свого часу на місці трагедії встановила єврейська спільнота.

Цьогоріч Рівненську обласну раду на заході представляв голова постійної комісії з питань бюджету фінансів та податків Ігор Ясенюк.

Читайте також: На Рівненщині водій легковика наїхав на пішохода

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *