Такі прізвища популярні і сьогодні
Деякі українці не знають історії походження своїх прізвищ, хоча вони можуть багато розповісти про прародичів, які колись їх носили. Так, деякі з них звучать, як лайка, тоді як інші походять від назв управлінців. Про це повідомляє «Апостроф» із посиланням на «Вікіпедію».
Так, утворені від цивільних посад такі прізвища:
Війт — Війтів, Війтишин, Війтюк; Пустовійт/Пустовіт; Войтюк, Войтенко, Войтченко/Войченко, Войтчишин/Войчишин, Войтович, Пустовойтенко, Старовойт.
- Війт — це керівник тутешнього (міського чи сільського) управління або самоврядування в середньовічній Німеччині, Литовському князівстві, Польщі та Україні.
- Староста — Старостенко, Старостяк, Старостюк.
- Ста́роста — це адміністративна посада в Україні та сусідніх країнах. Історично вживалось щодо представників нижчої адміністрації, місцевого самоврядування.
- А також такі прізвища, як Десяцький, Мостовий (Мостовик, Мостовенко), Присяжний (Присяжнюк), Ратушний (Ратушняк), Солтис, Соцький.
- Згідно з даними ресурсу «Рідні», який фокусується на дослідженні прізвищ, прізвище Войтенко налічує 10952 носіїв. За поширенням займає 252 місце. Найчастіше зустрічається на Поділлі.
- Водночас прізвище Старостенко налічує 1716 носіїв. За поширенням займає 2714 місце. Найчастіше зустрічається на Слобожанщині.
- Що стосується прізвища Мостовий, то воно налічує 2420 носіїв. За поширенням займає 1817 місце. Найчастіше зустрічається на Придніпров’ї.
- Носіїв прізвища Ратушний 1692. Воно займає 2768 місце за поширенням. Найчастіше зустрічається на Поділлі.
- Присяжнюків в Україні 8301 осіб. За поширенням займає 359 місце. Найчастіше зустрічається на Волині.