Сб. Гру 2nd, 2023

фото ілюстративне

В Україні мобілізація продовжується у плановому режимі, зазначив керівник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ армії нашої держави.

Мобілізація 2023 в Україні триває. У Збройних силах України пояснили, чи змінились підходи до мобілізації військовозобов’язаних громадян з 1 листопада, і назвали проблему.

В Україні військовозобов’язані – це чоловіки від 18 до 60 років, які придатні за станом здоров’я проходити військову службу та не мають причин на отримання відстрочки. Начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі телемарафону прокоментував питання, чи є якісь зміни в тому, хто може бути мобілізований з 1 листопаду цього року.

“Я не розумію, звідки взялась цифра саме 1 листопада. Все як було, так і триває. Мобілізація в Україні триває з 2022 року з лютого місяця, триває в плановому режимі. Наші військовозобов’язані громадяни, це чоловіки від 18 до 60 років, які придатні за станом здоров’я проходити військову службу за мобілізацію та не мають причин на отримання відстрочки. Якщо є причини отримати відстрочку, громадянину потрібно з’явитися у свій територіальний центр комплектування, надати відповідно документ, який підтверджує це право і займатися далі своїми справами”,- акцентував Фітьо.

Начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ зауважив, що заклик до всіх українців декілька тижнів тому прийти і оновити дані у територіальних центрах комплектування, зроблений з метою уточнення даних про стан військовозобов’язаних. Але через те, що “наші громадяни, на жаль, часто стають жертвами дезінформації з неофіційних ресурсів, іноді деяка виникає плутанина”.

“Насправді, ми зверталися, щоб військовозобов’язані люди, які ще не оновили свої дані і не були в ТЦК, це зробили. Відповідно, з’явилися в територіальні центри комплектування і оновили про себе дані. Саме найбільша проблема в тому, що по обліку у територіальних центрах комплектування людина за станом здоров’я придатна, по документах може проходити військову службу, а коли дана людина була відповідно до заходів оповіщена і запрошена до центрів комплектування, виявляється, що в неї є причина на отримання відстрочки. Але ми про ці причини, на жаль, нічого не знали, оскільки ця людина свої дані не оновлювала”,- підкреслив Фітьо.

Він додав, що без оновлення громадянами даних, складно з’ясувати наявний кадровий ресурс військовозобов’язаних.

“Саме в цьому полягає проблема. Саме тому ми просимо всіх оновити свої дані, щоб ми розуміли, які ресурси є насправді. Хто має право на відстрочку, хто має трьох неповнолітніх дітей, в кого стан здоров’я не дозволяє проходити військову службу, наприклад, на передовій, але він може виконувати певні завдання в тилу чи в іншій сфері Сил оборони”, – пояснив Фітьо.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *