Сб. Лип 27th, 2024

11.01.24

Павло Невесенко, Володимир Захаров

У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни відкрили нове відділення. Це так звані кабінети асистивних технологій та додаткових засобів реабілітації. Завдяки ним пацієнти зі складними черепно-мозковими та спінальними травмами зможуть ефективно проходити лікування та швидше адаптуватись до цивільного життя. Більше про нововведення розповість Павло Невесенко.

Роман Штиба 4 місяці проходить реабілітацію у госпіталі ветеранів війни. Нині вчиться долати перешкоди у кріслі колісному.

Чоловік отримав травму спини. Нині у новому залі намагається зробити своє життя безбар’єрним, аби потім у повсякденному житті на кріслі почувати себе комфортно.

До госпіталю Роман потрапив у лежачому стані. За цей час уже має прогрес у лікуванні, зокрема вчиться користуватися кріслом колісним.

Сьогодні Роман вперше пробує на кріслі долати сходинки.

Такий навчальний простір для людей є частиною нового відділення асистивних технологій у госпіталі. Його відкрили у січні цього року. На облаштування витратили 12 мільйонів гривень. Зробили це за кошти британського уряду та обласного бюджету. Керівник закладу Андрій Бурачик розповідає, такі кабінети асистивних технологій та додаткових засобів реабілітації є необхідною умовою від національної служби здоров’я України.

Додає, такі нововведення покращать та навіть пришвидшують реабілітацію пацієнтів, які потрапляють до обласного госпіталю.

Наразі в обласному госпіталі ветеранів війни є 80 людей з складними спінальними травмами, тобто потребують користування кріслами колісними. Крім того, з початку року уже 20 пацієнтів встигли пройти навчання у новому відділенні.

Читайте також: Військовий-ветеран з Рівненщини представлятиме Україну на змаганнях у США

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.