Пт. Гру 8th, 2023

Нова монета номіналом 10 гривень з’явиться в Україні. Монета є пам’ятною і присвячена річниці звільнення частини Херсонської області.

Про це повідомляє Національний банк України у Facebook.

Пам’ятна монета має назву “Антонівський міст”, її ввели в обіг 10 листопада. Голова НБУ Андрій Пишний пояснив, що Антонівський міст став символічним для українців під час війни.

“Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України. Віримо, що незабаром так і буде”, – зазначив Пишний.

Загалом монета “Антонівський міст” ідентична звичайній 10-гривненій монеті зразка 2018 року.

Головна різниця – реверс, на якому розмістили стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного польоту. Також на монеті зображені транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.

Зазначається, що пам’ятна монета, як і всі інші монети, обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України. НБУ випустив 10 млн штук тематичних монет, скоро їх всіх введуть в обіг.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *