Пт. Лип 19th, 2024

Йдеться про важливі соціальні видатки 

Усі доходи які надходять до бюджету України – йдуть на Збройні сили. Водночас, соціальні видатки, як то виплата допомоги, пенсії, зарплат вчителів та лікарів  фінансується за кошти міжнародних партнерів України. Ми уже повідомляли, що є проблема з фінансуванням програми єВідновлення. Дехто з українців не може обміняти свій сертифікат на гроші, адже грошей на казначейському рахунку на ці видатки – не має. 

Але очільник уряду повідомив – що до кінця цього року, і навіть у наступному році Україна матиме можливість профінансувати усі свої соціальні зобов’язання. 

Україна отримає 2,2 млрд доларів від МВФ. Відповідне рішення схвалила Рада директорів Фонду. Це кошти, які допомагають нашому Уряду фінансувати критичні видатки бюджету, соціальні допомоги, зарплати лікарів та вчителів.

 

До сьогодні в жодній програмі з МВФ Україна не проходила чотири перегляди. Це свідчення того, як наші партнери високо оцінюють наші зміни та нашу роботу, – повідомив Денис Шмигаль. 

Крім того, міжнародні партнери  визначилися з використанням заморожених російських активів. 

Україна отримає в кредит 50 мільярдів доларів. Однак фактично цей кредит Україна не повертатиме власними грошима. Його будуть повертати завдяки використанню прибутків від активів РФ, які знаходяться в європейських банках. 

 Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.