Чт. Чер 20th, 2024

Фото ілюстративне

Поліцейські викрили зловмисника, який оформляв на знайому онлайн-позики.

Сума позик коливалась від 500 до 20 000 гривень. Частину грошей використовував на власні потреби, решту — на погашення кредитів. На даний час правоохоронці задокументували 10 фактів шахрайських дій зловмисника.

Протиправну діяльність 23-річного жителя Рівного викрили слідчі та оперативники Рівненського РУП спільно з працівниками відділу протидії кіберзлочинам області за процесуального керівництва Рівненської окружної прокуратури.

Поліцейські встановили, що впродовж жовтня й листопада 2022 року молодик, перебуваючи в стосунках із 24-річною рівнянкою, отримав доступ до її облікового запису в інтернет-банкінгу. Від імені дівчини подавав електронні заявки на онлайн-кредитування та створював рахунки, на які потому перераховував кредитні гроші.

Крім того, бажаючи уникнути відповідальності, під час досудового розслідування рівнянин надав завідомо неправдиві покази: заперечував свою причетність до злочину та звинувачував у цьому свого знайомого.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили зловмисникові про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, поєднане з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого злочину), ч.2 ст.384 (завідомо неправдиве надання показання потерпілого, поєднаного з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого злочину), ч. 1, ч. 2 ст. 361 ( несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем, вчинене повторно), ч. 1, 2, 3 ст. 190 (шахрайство вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електро-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

Слідство триває.

Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненської областію

Читайте також:  

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.