Ср. Лют 21st, 2024

Дата: 10.01.2024 13:00

Кількість переглядів: 4 

Вимоги передбачені статтею 13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”. Сертифікат на земельну частку (пай) засвідчує право власника на отримання земельної ділянки та містить дані про її вартість та площу в умовних кадастрових гектарах.

“Сертифікат на земельну частку не є підтвердженням права власності на саму ділянку й не встановлює її меж. Саме оформлення у власність земельної частки передбачає заміну сертифіката про право на таку земельну частку на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку”, —пояснюють юристи Безоплатної правничої допомоги.

Така земельна ділянка після оформлення вказаних документів матиме чітко визначені межі в натурі, а власник матиме повне право на володіння, користування та розпорядження своїм майном. Якщо у вас є сертифікат на земельну частку, але ви не встигнете оформити право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, або межі земельної частки не будуть виділені в натурі, ваші частки будуть вважатися невитребуваними. Невитребувана земельна частка (пай) за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування й на підставі рішення суду буде передана у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована.  

Отже, якщо ви є власником земельного паю, рекомендуємо вчасно звернутися за оформленням документів та здійснення реєстрації права власності на земельний пай. Так, ви зможете зберегти своє право на земельний пай після 1 січня 2025 року.

З документами та за детальною інформацією звертатися до відділу містобудування, архітектури та  землеустрою управління забезпечення роботи ради, бухгалтерського обліку, архітектури та землеустрою Костопільської міської ради за адресою м. Костопіль, вул. Незалежності, 7, кабінет 211.


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.