За даними екзитполу, голоси на виборах у Польщі розподіляться наступним чином:
- “Право і справедливість” – 36,8 відсотка.
- “Громадянська коаліція” – 31,6 відсотка.
- “Третій шлях” – 13 відсотків.
- Ліві – 8,6 відсотка.
- “Конфедерація” – 6,2.
Так, партія “Право і справедливість” може отримати 200 місць в польському парламенту, “Громадянська коаліція” на чолі з екс-президентом Дональдом Туском – 163 місця, “Третій шлях” – 55 місць, ліві – 30 місць, а “Конфедерація” – 12 місць.
“Результати екзитполів дають нам четверту перемогу в історії нашої партії на парламентських виборах і третю перемогу поспіль. Це великий успіх нашої формації та нашого проекту для Польщі”, – заявив лідер “ПіС” Качинський.
Однак, польські ЗМІ зазначають, що у разі, якщо опозиційні партії об’єднаються, вони можуть здобути більшість в польському парламенті – понад 231 голос.
З 2015 року влада в Польщі належить консервативній партії “Право та справедливість”, яка становить монобільшість у нижній палаті парламенту, Сеймі. Президент країни Анджей Дуда – також висуванець ПіС.
Більше детально про вибори у Польщі і які можуть бути сценарії формування нового уряду – у матеріалі РБК-Україна.
Додамо, одночасно з виборами у Польщі відбувався референдум з чотирма питаннями: продаж державного майна іноземцям, підвищення пенсійного віку, стіна на кордоні Польщі та Білорусі, допуск нелегальних іммігрантів з Близького Сходу й Африки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.