Пт. Гру 13th, 2024

Поліетиленові, оксорозкладні, компостовані біорозкладні – за свою не таку довгу історію такі потрібні на виробництві і в побуті пакети встигли значно еволюціонувати. Український ритейл і споживач сьогодні може вибирати, чи використовувати міцні багаторазові поліетиленові пакети або віддати перевагу екологічним одноразовим біологічним пакетам з крохмалю. Наприклад, на заводі виробника упаковки ТМ МПАК https://www.mpak.ua/ випускають близько 50 видів продукції: пакети майка, банан, петля з логотипом, фотодруком та повнокольоровим друком з ПНД, ПВД, ПСД та кукурудзи. Які зміни відбулися останнім часом і як сьогодні працює виробництво пакетів в Україні?

Що змінилося за останні роки у виробництві пакетів

Бо Україна підтримує зелений вектор сталого розвитку Європи та бере участь у міжнародних екологічних ініціативах, у 2019 році було прийнято рішення скоротити кількість одноразового пластику, що використовується. До того моменту вже стало зрозуміло, що добавки, що оксорозкладаються, себе не виправдали і потрібно активно розвивати виробництво біологічних пакетів з крохмалю. В результаті ВР ухвалила Закон України № 1489-IX, який поетапно набирав чинності з 2021 до 2023 року.

Які пакети дозволені в Україні і що змінилося за новими нормами та стандартами:

  1. Заборонені поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм, а також пакети з оксорозкладними добавками.
  2. Тонкі та надтонкі пакети виготовляються лише з біопластику на основі крохмалю.
  3. Забороняється безкоштовно роздавати будь-які пакети.
  4. Кабмін встановив мінімальні ціни на всі види поліетиленових пакетів.

Завдання нових норм та обмежень – зменшити кількість пластикового сміття, яке відправляється українцями на звалище. Тепер споживач не виходить із супермаркету з купою непотрібних тонких кульок. А міцні поліетиленові пакети з логотипом Київ використовує тижнями. покупці стали ходити в магазин зі своїми кульками, адже вони не рвуться і справді служать довго.

Які найпопулярніші види пакетів зараз

Які бувають види пакетів та які з них користуються популярністю у споживачів? В Україні є попит на різні види упаковки, бо кожен із них має свої переваги.

Види пакетів, необхідні для рітейлу:

  1. Поліетиленові пакети. Види пакетів із поліетилену: майка, петля, банан із ПНД, ПВД, ПСД. Це зручні, практичні та дуже міцні пакети. Наприклад, «супермаркетівський» пакет майка за рахунок бічних складок і цілісних ручок дозволяє запакувати парочку кавунів великого розміру або відро яблук. Пакет банан виглядає більш “солідно”, тому в нього упаковують взуття, одяг та галантерею. Пакет петля підходить для упаковки подарунків та презентів – він просто нарозхват перед святами.
  2. Біо пакети. Види біорозкладних пакетів: майка, банан. Як називається матеріал для пакетів з маркуванням біо? Сировиною для виробництва пакетів з крохмалю є біоосновний біодеградуючий пластик (biobased biodegradable compostable plastics). Це екологічна упаковка, від якої в компості вже за півроку не залишається і сліду. Пакети з кукурудзи м’які і настільки міцні, як із поліетилену. Але багато споживачів сьогодні мають активну життєву позицію і намагаються максимально зменшити кількість сміття, що викидається, тому вибирають еко пакети з крохмалю.

Як працюють виробники під час війни

Війна внесла свої корективи та ускладнила життя всьому українському бізнесу. У 2022 році через перебої з постачанням сировини, припинення роботи контрагентів, виїзду співробітників за кордон здавалося, що все буквально розвалюється на очах. Але виробники упаковки мобілізувалися та зуміли адаптуватися до складних умов. Вони не з чуток знають про розрив логістичних ланцюжків, роботу в умовах блекауту та щоденних повітряних тривог. Однак український бізнес вистояв і успішно працює, адже потрібно не лише постачати якісну упаковку рітейл, а й донатити на фронт, щоб допомогти нашим захисникам і наблизити перемогу.

Де можна замовити виготовлення пакетів під свій бренд

Замовити пакети з логотипом безпосередньо у виробника можна на заводі МПАК. У підприємства є своє інтернет-представництво https://www.mpak.ua/produktsiya/izgotovlenie-paketov-s-logotipom/. На сайті можна дізнатися, які бувають пакети, яка найміцніша плівка, в чому переваги пакетів з повнокольоровим друком. Для виготовлення пакетів на індивідуальні замовлення немає єдиного прайсу, тому що вартість залежить від плівки, типу пакета, кількості кольорів друку, тиражу та ін. Але на сайті виробника можна залишити заявку на прорахунок ціни (це безкоштовно), щоб простіше було приймати рішення про замовлення та обговорювати нюанси ділового співробітництва.

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.