Як у Костополі святкували День Української Державності під час німецької окупації

0

Забуте свято?

Нещодавно, з часопису «Костопільські вісті» за 1941р з подивом дізнався про державне свято, яке українці, зокрема жителі Костопільщини, відзначали під час німецької окупації.

Це свято відзначалося 1 листопада та мало назву День української державності.

Головною подією свята був, традиційно, мітинг, на якому перші особи місцевої влади виступали з промовами до присутніх, у яких розставлялись відповідні акценти щодо позитивної динаміки розвитку української державності саме завдяки   німецькій окупації, військово-політичним вождям, ідеології.

Відзначити Святочний День Української Державності зарошував зі сторінок газети тодішній голова міської управи Костополя В. Шпилькин.

ДЕНЬ 1 ЛИСТОПАДА являється СВЯТОЧНИМ ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ. В цей день всі уряди не працюють. РАНО о годині 9 відбудеться служба Божа І панахида на могилах полеглих стрільців. Прибуття на службу Божу всіх урядів, організацій і шкіл являється їх обов’язком. ВЕЧЕРОМ о год. 6-і й (18-та година за західньо европейським часом) відбудеться святочна академія в приміщенні кіно, Ціна білетів 5 крб. Продажа білетів в українській книгарні при вул. Коновальця, В зв’язку з святочним днем закликаю всіх громадян до художнього прикрашення житлових домів, та до ведення до безвзглядної чистоти дворів та вулиць. Голова Міської Управи ( ШПИЛЬКИН).

Цікавим є той факт, що держслужбовці, працівники установ, шкіл та організацій і тоді запрошувались на урочистості у добровільно-примусовому порядку. Нічого Вам це не нагадує? 🙂

 

Олександр Намозов, історик-дослідник, письменник

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

http://plombi-dlya-zubiv-zrobleni-u-zapilli-upa-na-kostopilshhini-sluguvali-bilshe-20-rokivЯкою була медицина у Костополі 100 років тому

Брати по зброї. Як бандерівці та петлюрівці “Костопільську Січ” створювали

Історія басейну в Костополі

Будинок розпусти в Костополі вважався одним із кращих на Волині

Історія поліцейської дільниці та тюрми у Костополі. (Частина 1)

Історія поліцейської дільниці та тюрми у Костополі. (Частина 2)

 

 

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.