Пн. Лип 22nd, 2024

Ви тепер так чиститимете сковороди завжди

Практично кожна господиня має кілька старих сковорідок з багаторічним нагаром, які вже неможливо відмити. На такому посуді вже не хочеться готувати, але й викинути шкода. Виявляється, є шанс подарувати такому кухонному начинню друге життя.

Як відмити чавунну сковороду

Чавунний посуд, на відміну від сковорідок з антипригарним покриттям, можна сміливо чистити щіткою та жорсткими губками. Для того, щоб відмити кіптяву і нагар з такого посуду, потрібні всього 2 інгредієнти, які є в кожному будинку – сода й оцет.

Посипте забруднену сковороду щільним шаром соди й залийте оцтом. Залишіть посуд у такому стані на 1 годину. Потім просто видаліть залишки нагару жорсткою щіткою.

Як відмити сковороду з антипригарним покриттям

Посуд з антипригарним покриттям дуже делікатний і чистити щіткою його не можна. Для чищення такого посуду використовують мильні розчини. Натріть чверть шматка господарського мила, додайте 10 г солі, 10 г гірчичного порошку і 2 ст. л. нашатирного спирту. Цю суміш нанесіть на забруднену поверхню сковороди та залиште на 30 хвилин. Потім промийте посуд водою.

Є ще один метод чищення сковороди за допомогою картопляного крохмалю. Для цього візьміть ємність, поставте туди сковороду і залийте водою. Потім додайте крохмаль із розрахунком 100 г на 2 літри води. Прокип’ятіть у цьому розчині сковороду протягом 30 хвилин і весь бруд відійде.  

Джерело: odnaminytaДжерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.