Чт. Лис 28th, 2024

При виборі паперу в офіс багато людей звертають увагу виключно на його вартість. Більшість покупців вважають, що він має бути білим, і на цьому його характеристики закінчуються. Однак за такого підходу виникають великі ризики зіпсувати принтер. Насправді обирати продукцію потрібно виходячи з типу друкарського пристрою, виду друку та багатьох інших параметрів. Саме про них ми й розповімо в цій статті. Отримавши корисні рекомендації, ви зможете швидко та легко обрати папір на сайті Ak.ua. Компанія поставляє канцелярію в офіси оптом і гарантує доступні ціни.

Основні критерії вибору офісного паперу

На сучасному ринку представлено широкий асортимент такої продукції. Вона відрізняється за різними параметрами, які потрібно враховувати під час вибору. На перший погляд це завдання може здатися складним. Однак розібравшись в основних нюансах, ви зможете знайти оптимальний варіант і надалі витрачати менше часу на закупівлю офісної канцелярії.

Вибираючи офісний папір, потрібно враховувати такі характеристики:

  • щільність, яка вимірюється в г/м²;
  • рівень білизни у відсотках. У сукупності зі щільністю вона визначає клас паперу. Їх існує три — А, В та С, але про це пізніше;
  • кількість аркушів в упаковці. Пачки більшого розміру зазвичай є більш вигідними за вартістю. Рекомендуємо звернути на це увагу;
  • виробник. Відомі бренди дорожать своєю репутацією, тому якість їхньої продукції завжди вища.

Ви також можете вибрати відповідний формат. Для друку документів зазвичай використовується папір А4. Однак і інші формати, такі як А3, А5 тощо, в офісі не завадять. Наприклад, для друку презентаційних матеріалів, брошур тощо.

Класи паперу для друку

Залежно від вологості, щільності та білизни заведено виділяти три основні класи паперу для друку:

  • «А» клас. Призначений для використання на лазерних принтерах. Такий папір дає змогу досягти найвищої якості чорно-білого друку. Від інших він відрізняється більш високою щільністю. У магазинах представлені глянцеві та матові різновиди.
  • «В» клас. Цей варіант є оптимальним для масового використання на сучасних високошвидкісних принтерах. Він підходить для двостороннього друку, завдяки чому дає змогу в рази скоротити час на роздруківку документів.
  • «С» клас. Найдоступніший за вартістю папір, оскільки має невеликий відсоток білизни. Він вважається універсальним і підходить для більшості друкувальних пристроїв. Його можна використовувати для друку документів з невисокими вимогами до якості.

Незважаючи на те, що дана продукція має безліч характеристик, найчастіше її обирають за ціною та зовнішнім виглядом. Тому в наступному пункті ми розглянемо саме цей аспект.

Однак пам’ятайте, що зовнішній вигляд документів залежить ще й від того, в яких умовах ви їх зберігаєте. Ми рекомендуємо використовувати зручні лотки для паперів. Якщо ви хочете придбати такі для офісу, пропонуємо ознайомитися з асортиментом у каталозі Аверс Канцелярія (дивитись за посиланням).

Зовнішній вигляд паперу для офісу

Найбільшу увагу при виборі паперу офісного слід приділяти його розмірам, чіткості зрізу країв і формі аркушів. Якісна продукція ніколи не матиме кривих або розшарованих зрізів, надривів, виступів, сторонніх вкраплень тощо.

Якщо не приділити належну увагу цим моментам, паперові аркуші під час використання злипатимуться, застрягатимуть у друкувальному блоці та пошкоджуватимуть принтер. Через це збільшиться частота звернень у сервіси з ремонту техніки.

Також під час оформлення замовлення важливо звертати увагу на колір аркушів. Ми говоримо не про кольоровий папір, а про білизну, яка вимірюється у відсотках. Даний параметр зазвичай вказується на упаковці (якщо ви купуєте товар у магазині) або в характеристиках на сайті. Для класу «А» цей показник сягає 98%, а для інших — може бути на 1-2 % нижчим. Також на ринку представлений низькосортний папір для друку сіруватого кольору.

Ще одним важливим показником є вологість. Вона не повинна перевищувати 4,5%. В іншому разі аркуші скручуватимуться, змінюватимуться в розмірі, формі, тим самим стаючи непридатними до друку. У такому вигляді папір застрягатиме в друкованому блоці та призводитиме до поломок техніки. Тому зберігати його рекомендується в сухому місці.

Що стосується формату і щільності, вибір залежить від призначення паперу. Для друку документів оптимальним варіантом є щільність 80-100 г/м2. Найбільшим можливим ступенем є 280 г/м2, який зустрічається в класі «А». Формат, як уже було сказано, обирається виходячи з цілей застосування.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати і замовити відповідний папір для офісу. Зробити це ви можете на сайті компанії Аверс Канцелярія, яка здійснює швидку доставку в Київ, Дніпро та інші міста країни.

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.