Пт. Гру 8th, 2023

Дата: 06.11.2023 14:36

Кількість переглядів: 6


Статус ФОП дозволяє працювати у легальному правовому полі, сплачувати податки та не боятися проблем із державною податковою службою.

Ми вже писали про важливість рівних умов ведення бізнесу. Тому, тепер пропонуємо ознайомитися із алгоритмом реєстрації ФОП.

Що потрібно для реєстрації ФОП?

Нині для реєстрації фізичної особи підприємця є як і декілька державних сервісів в інтернеті, що економлять час майбутнього підприємця, так і класичні збір та подача документів до державного реєстратора.

Для чого треба ФОП?

Фізична особа-підприємець (ФОП) — це одна з найпопулярніших організаційно-правових форм ведення бізнесу в Україні. Більшість підприємців обирають саме цю форму через її простоту та низьку ставку податку, яка залежить від групи ФОПу. Для започаткування та першого ведення підприємницької діяльності — це найкращий вибір.

Як зареєструвати ФОП?

Зареєструвати ФОП, можна онлайн за допомогою порталу “Дія” або особисто звернувшись до державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Костопільської міської ради.

Перелік документів, які потрібно для реєстрації ФОП:

• паспорт громадянина України;

• реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• заява, встановленого зразка Форма № 1;

• заява про застосування спрощеної системи оподаткування (за бажанням заявника);

• нотаріально засвідчена письмова згода батьків – для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;

• договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України “Про фермерське господарство”.

• довіреність у разі подачі документів уповноваженою особою. При заповненні заяви необхідно вказати види економічної діяльності, відповідно до Національного класифікатора України “Класифікація видів економічної діяльності”. Ознайомитися з видами економічної діяльності можна за посиланням: http://kved.ukrstat.gov.ua

Як зареєструвати ФОП онлайн за допомогою порталу “ДІЯ”?

• Заповнити заявку на порталі Дія. Процедура займає близько 10 хвилин. Після цього заявка автоматично надходить у реєстр фізосіб-підприємців, а її обробка займає менше ніж 2 секунди. Зареєструвати ФОП https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop.


« повернутися

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.