Вт. Лип 16th, 2024

Розмір пенсії залежить від стажу та зарплати

В Україні розмір пенсії залежить від стажу та зарплати. З мінімальною зарплатою та достатнім стажем (35 років) можна розраховувати на пенсію, розмір якої становить 2457 грн.

Про це свідчать розрахунки OBOZ.UA. Це більше за мінімальну пенсію у 2361 грн. Мінімальна пенсія залежить також від середньої зарплати в країні за три роки, а також від середньої зарплати, з якої українці сплачують внески.

В Україні один із найнижчих рівнів пенсії в Європі. При цьому пенсійну реформу, згідно з Меморандумом з МВФ, до закінчення війни та стабілізації ситуації не проводитимуть.

Яку пенсію можна отримати

Пенсія залежить від зарплати та стажу. Для кожного вона рахується індивідуально. Можна розраховувати на виплату в розмірі близько 30% від звичної зарплати. Але інколи може бути і менше. Наприклад, із зарплатою у 15 тис. грн можна розраховувати на пенсію у 4228,2 грн. Це менш ніж 30%. І це за умови, що у вас є 35 років стажу.

За таким самим стажем та зарплатою в 10 тис. грн пенсія буде на рівні 3314 грн.

 

Це більш ніж 30%. З мінімальною зарплатою в 8 тис. грн та з 35 роками стажу можна розраховувати на пенсію, розмір якої становить лише 2255 грн.

Із зарплатою вдвічі вищою за середню (це понад 33 тис. грн, за даними Пенсійного фонду) можна отримати пенсію 9491,5 грн. 

Згідно з нормативами Міжнародної організації праці, достатньою вважається пенсія, розмір якої сягає 40% звичного заробітку. Україні, на жаль, до такого показника ще далеко.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.