Життя по вертикалі

0 1
Карійська стежка: півострів Датча, Туреччина

Нещодавно з експедиції півостровом Датча (Туреччина), яка проходила під егідою ЮНЕСКО, повернувся відомий український альпініст костопільчанин Юрій Кравчук. Разом з колегою Ігорем Парчевським, у числі міжнародної групи фахівців, вони вивчали безпечність маршруту античними місцями Середземномор’я, який в подальшому слугуватиме туристам з усього світу.

Спілкуючись з цікавим співрозмовником, прошу його розповісти про непростий життєвий шлях альпініста, дослідника, журналіста Юрія Кравчука.

 «Моє життя ще з самого дитинства підхопив «вітер романтики» і поніс по світу, то піднімаючи до самих небес, то опускаючи на землю.» – розповідає пан Юрій.

«Перші мої подорожі у шкільні роки проходили у рідній поліській місцині: річка Замчисько, Соколині гори, що у Надслучанській Швейцарії. Навчаючись у 6-му класі вперше потрапив у Карпати. Згодом були туристичні походи по Карелії та Ладозькому озері. Навчаючись у Рівненському педінституті, подорожував разом з друзями-студентами по Карпатах пішки і на велосипедах.

український альпініст, журналіст Юрій Кравчук

Починаючи з 1983 року я серйозно захопився горами. Неодноразово бував на Кавказі, Тянь-Шані, Алтаї, Саянах, брав участь у спортивних туристичних походах вищих категорій в науково-спортивних експедиціях у пустелі. Зокрема, Кара-Кум, Кизил-Кум.

Разом з друзям неодноразово подорожував велосипедами країнами Європи, а саме Польщею Угорщиною, Словаччиною. Здійснив кілька подорожей автостопом Скандинавією та тією ж Європою. Брав участь у науково-спортивній міжнародній експедиції «Подорож серця», присвяченій 5-й річниці Чорнобильської катастрофи. Тоді разом з американцями ми проїхали Україною понад 3 тисячі кілометрів, збираючи матеріал, зустрічаючись з учасниками тих трагічних подій.»

Мені відомо, що Ви неодноразово підіймали прапор України та міста Костопіль на найвищі вершини світу.

«Так, це правда. З середини 90-х я був одним із ініціаторів, безпосереднім учасником альпіністського проекту «Прапор України на вершинах світу». За минулі роки, підійняв державний стяг України на вершини шести континентів. Зокрема, на Ельбрусі, куди піднімався 5 разів, на горі Монблан, яку підкорив 4 рази, Кіліманджаро, Аконкагуа, Мак-Кінлі (Деналі), Косцюшко (Австралійські Альпи) та в Гімалайях, де був учасником експедиції на Аннапурну.»

Як часто останніми роками Ви займались улюбленою справою, куди подорожували?

«У 2016 році був керівником експедиції на Тянь-Шань, 2017-го – очолив  експедицію у гори Паміру. А це сотні кілометрів над рівнем моря. Ніколи не відмовляюсь і від маршруту на Говерлу, де побував більше 100 разів. То ж частина мого життя – пройшла по вертикалі.».

Розмовляла, Наталія Намозова

Вам також сподобається Більше від автора

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.