Ці пункти підтвердили дослідженнями
Наомі Вайтхед є найстарішою американкою. Вона народилась 1910 року в Джорджії. Зараз їй 114 років.
Іншою рекордсменкою була Елізабет Френсіс, яка зовсім нещодавно померла у віці 115 років.
Наомі Вайтхед розповіла, що її здоров’я зберігають прості речі в її житті, хоча, ймовірно, генетика теж зіграла важливу роль.
Робота
В одному з інтерв’ю жінка дала пораду – багато працювати. Адже сама вона багато років працювала на фермі, оранці полів, збиранні бавовни та тютюну, тож постійно перебувала в русі.
Дослідження 2023 року, опубліковане в British Journal of Sports Medicine, продемонструвало, що люди, які ведуть малорухливий спосіб життя протягом дня, частіше помирають раніше, ніж ті, хто щодня займається спортом.
Релігія
Релігійність – ще одна риса, притаманна довгожителям. Цей факт підтвердили дослідженнями. У 2016 році вчені проаналізували життя 74 534 жінок-медсестер у США у віці від 30 до 55 років і побачили, що ймовірність ранньої смерті в тих, хто відвідував релігійні служби частіше ніж один раз на тиждень, була на 33% нижчою, ніж у жінок, які не відвідували їх.
Дослідники з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана припустили, що це може бути частково пов’язано з соціальною підтримкою та оптимізмом, які може дати громада.
Шкідливі звички
Вайтхед розповіла, що ніколи не курила цигарок і не вживала алкоголь. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що жоден рівень споживання алкоголю не є безпечним для здоров’я.
А дослідження 2021 року, опубліковане в European Journal of Public Health, засвідчило, що вживання одного алкогольного напою на день стало причиною 13,3% із 3 723 600 випадків раку, пов’язаного з алкоголем, у Європі 2017 року.
Також куріння тютюну є причиною восьми мільйонів смертей у світі щорічно. За даними Американського онкологічного товариства, люди, які ніколи не курили, живуть у середньому на 10 років довше, ніж ті, хто курить.
Джерело: Уніан