Фахівці запевняють, що при правильній терапії такий інцидент мине без тяжких наслідків
В Україні зафіксували перші випадки укусів зміями.
За понад місяць активної життєдіяльності плазунів у лісі, у Рівненській області укусів зміями не зафіксовано.
Нагадаємо, що в Україні загалом є три види отруйних змій, а у нашій області мешкає тільки одна з них – гадюка звичайна.
Це малотоксичні плазуни, тож при правильній терапії такий лісовий інцидент не матиме тяжких наслідків, каже ентомологиня паразитологічної лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб.
Антидотів від укусу гадюки На Рівненщині немає, але фахівці запевняють, що ці препарати не потрібні. За протоколом після укусу змії людину скеровують до реанімації, де надають симптоматичне лікування та дезінтоксикацію.
У разі укусу змії у лісі, важливо правильно надати першу допомогу:
- зберігати спокій і не панікувати
- уражену кінцівку знерухомити
- зняти усі каблучки, браслети, годинник – усе що може тиснути у випадку набряку
- забезпечити потерпілому рясне пиття, бажано солодкий чай, компот чи просто води
- у випадку алергії – дати протиалергічний препарат
- у випадку серцево-судинних хвороб, можна приймати ліки, які така людина приймаєзазвичай у разі негараздів з тиском чи інше
- доправити людину до лікарні
Інших маніпуляцій робити не потрібно, адже це може тільки зашкодити. Місце укусу не треба перетягувати чи накладати жгут. У жодному разі не треба вирізати ножем місце ураження чи припікати. Навіть відсмоктувати отруту не треба – залиште ці маніпуляції професійній медицині.
Варто зауважити, що антидоти які отримувала наша область як допомогу – не підходять у випадку укусу гадюки. Ці препарати розраховані як екстрена терапія при укусі африканськими зміями, які мають нейротоксичну отруту. Отрута гадюки – гемотоксична. І у разі вживання нейротоксичних препаратів, організм людини зазнає подвійного навантаження, пояснює Руслана Драб.