Стихарчук формулює варіант
Світлана Сирота – відома рівненська журналістка та громадська активістка, яка довгий час працювала в системі теплопостачання, опублікувала допис, адресований, у першу чергу владі, але такий, що стосується – усіх.
Подаємо без змін
Ок, беріть корвалол і бренді, поговоримо, як дорослі.
Що ви плануєте робити, коли почнуться планові чи віялові відключення і блекаут?
Не ЯКЩО, а КОЛИ?
Не той блекаут, що восени-взимку 2022 – 2023 – то був пробнік. А такий, конкретний, коли потужності альтернативної генерації (сонячних електростанцій, передусім) впадуть у майже десяток разів і стане темно і холодно. І це при знищеній, практично, тепловій генерації (заґуґліть, будь ласка, «теплова генерація» і «балансуючі потужності», це довго описувати, але знати – необхідно).
Вам ніхто не сказав, що стане темно і холодно? Вони, скоріше за все, й не скажуть. Їм не можна. Вони урядовці і політики, у них рейтинги і марафон.
Мені, в принципі, теж не можна. Бо все одно #це_іпсо ))
Приблизно тиждень я намагаюся знайти у відкритих джерелах бодай якийсь натяк на урядову стратегію з проходження осінньо-зимового періоду 2024-25 р.р.
Однак, не знаходжу. Є інформація про окремі запізнілі кроки, деякі з них можна назвати тактичними.
І ні, заклики економити – а економити необхідно, це правда, це витягає нас ось просто зараз – не є стратегією. Бо економити можна тільки те, що є.
І зростання тарифу, також абсолютно необхідне і також запізніле на роки – це не стратегія.
Однак, ніхто, як виглядає, не збирається пояснити людям, що підвищений тариф не врятує нас від відключень, це лише один із важливих кроків подолання фінансової прірви на енергетичному ринку. Але не вирішує нагальних технічних завдань.
А стратегія або сильно засекречена, і поки я пишу #це_іпсо, уряд та муніципалітети будують підземні міні-АЕС і розподільчі мережі, монтують газотурбінні блоки, замасковані під МАФи і когенераційні станції на твердому паливі (бо газ уже теж під прицілом) у вигляді молитовних будинків.
Або ні.
І тоді – кожен за себе. Подбайте про себе і своїх найближчих.
Генератор, акумулятор, свічка, гасова лампа, хата в селі з грубкою – усе згодиться.
Перше тренування навичок відбудеться не пізніше липня, коли СЕС, аварійка й імпорт не вивезуть зростання споживання через кондиціонери, холодильне обладнання і водонапірні насоси для поливу.
P.S. І все-таки, хотілося б таку-сяку, але стратегію, а не оце от усе
P.P. S. І репостіть, чи шо
Світлані Сироті відповів Дмитро Стихарчук, який є теж відомою у Рівному людиною та знаним арбористом.
Ось його варіант:
Багаття палити)
А що ще я можу зробити? Натикати панелей і дорого, і в мене буде мало ефективно.
Вітряк теж не поставлю, бо поруч багатоквартирні будинки і знов таки дорого.
Можна купити генератор. Але заправляти його знов таки дорого.
Котел, колонка в мене працюють без електрики, плита газова. Ну тобто якщо буде тиск в газовій трубі, не замерзну. А якщо не буде, є опалення на дровах.
Єдине доведеться якусь лісосмугу вирізати, щоб було достатньо дров для обігріву і готування.
Можна ще в будинку піч на дровах збудувати, технічна можливість є.
Ну тобто нічого не роблю, бо не маю зараз вільних тисяч 100 гривень, на такого роду маніпуляції. А якби і були, то в щось таке вкладатись за теперішніх умов, не бачу сенсу.
Є й такі думки: