Пн. Лис 25th, 2024

13 липня за новим церковним календарем православні віряни відзначають Собор архангела Гавриїла

Архангела Гавриїла шанують, як одного з найголовніших ангелів, який кілька разів згадується в Біблії.

Саме Гавриїл повідомив Діві Марії, що у неї народиться син Божий. Архангелу Гавриїлу моляться про допомогу в прийнятті непростого рішення.

До архангела Гавриїла звертаються з молитвами про добробут у домі та позбавлення від різних хвороб, жінки моляться святому про народження дитини. Архангела вважають захисником вірян – він направляє на праведний шлях, а зрадників і брехунів карає.

У народі цей день вважався серединою літа. Селяни проводили його за польовими роботами.

Щоб сінокіс був вдалим, за пазуху клали шматок хліба. Після роботи хліб згодовували худобі.

За старих часів у цей день було заведено пекти пироги і пригощати ними нужденних – вважається, що так можна привернути в дім добро і достаток.

 

Що не можна робити 13 липня

За народними традиціями, хоч цей день і святковий, заборони на роботу немає. Навпаки – не можна лінуватися і байдикувати. 

Не варто 13 липня надягати темний одяг. Хоча б один елемент одягу повинен бути світлим. В іншому разі всі домовленості, досягнуті цього дня, будуть порушені. Так вважали в народі.

Не рекомендували в цей день перечити старшим. Навіть якщо вони будуть не зовсім праві, необхідно утриматися від вказування їм на помилки. Інакше дуже скоро доведеться просити допомоги у тих, хто здавався слабшим.

Не варто у цей день приймати вдома гостей і пускати в дім малознайомих людей.  Необхідно під слушним приводом звільнитися від їхнього візиту, інакше притягнете невдачі в будинок.

У народі вважалося, що в цей день не можна пити молоко і використовувати його в кулінарних цілях. Пояснювалося це тим, що 13 липня молоко стає шкідливим для здоров’я.

Народні прикмети на 13 липня

  • Багато жита в полях – урожай малини буде хорошим.
  • Качки голосно крякають – до гарної погоди.
  • Дощ в цей день віщує неврожай.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.